Hrstka statečných vzdorovala silnému Blanensku marně

27. březen 2017 | 22:55
Hráči z Mostecké ligy malé kopané. Foto: archiv Aleš JanečekHráči z Mostecké ligy malé kopané. Foto: archiv Aleš Janeček

MOST - Po necelém týdnu, kdy těsně podlehli mostečtí na svém hřišti vedoucímu Brnu, nastoupili v dalším kole DRFG Superligy malého fotbalu, tentokrát na hřišti Blanenska.

Bohužel termín zápasu se ukázal jako zcela nevhodný a vznikající nominace na zápas se změnila spíše v postupnou sbírku neskutečného počtu omluvenek. Většině oslovených se tak termín tohoto venkovního zápasu křížil s jejich zápasy velkého fotbalu, zdravotními problémy či nejrůznějšími důvody osobními.

Z těchto důvodů vznikala nominace na zápas celkem kostrbatě a výsledná sestava byla velmi improvizovaná včetně toho, že byl na určité úseky zápasu nucen střídat i mostecký asistent trenéra.

Přesto se Most vydal směr Blanensko beze strachu s tím, že se pokusí o malý sportovní zázrak. Na hřiště v Boskovicích vyběhli v mosteckých barvách - Bíro Ondřej "C" - brankář, Dvořák Robert, Fišer Antonín, Gábel David, Hofmann Stanislav, Jelínek František, Karaus Tomáš, Macko David a Polák Jakub.

Proti nim postavili domácí mužstvo ve složení - Klimeš Jakub, (Čech Michal) - brankáři, Bednář David, Havlíček Jan, Martínek Lukáš, Minx Jan, Paděra Ondřej, Preč Antonín, Stara Jan, Tenora Jakub a Traxl Zdeněk.

Samotný úvod zápasu vyšel mosteckým nad očekávání, když šli hned ve druhé minutě do vedení po skvěle sehrané akci na ose Hofmann – Polák – a skórující Macko. Domácí se však nenechali znejistět a ještě do poločasu dokázali vývoj zápasu obrátit na 2:1 po gólech reprezentačního ostrostřelce Ondřeje Paděry a Davida Bednáře.

Druhý poločas se dlouho hrál bez branek a zejména mostecká základní pětice byla domácím plnohodnotným soupeřem. Od poloviny druhé půle si ale svou daň začala vybírat právě úzká sestava a s ní se kupící únava. Mostečtí, kteří hráli drtivou většinu času s jediným střídajícím hráčem Davidem Gábelem a občas vystřídavšími Robertem Dvořákem a Františkem Jelínkem, již nedokázali zachytávat rychlé brejky domácích a ti postupně začali své skóre navyšovat. Branky postupně zaznamenali Antonín Preč, David Bednář a dvakrát Jan Minx.

Poté sice dokázal ještě pro Most korigovat Jakub Polák po asistenci Davida Macka, ale poslední slovo měli opět domácí, když na konečných 7:2 uzavíral téměř se závěrečným hvizdem Lukáš Martínek. Most si tak z Blanenska veze ne zrovna příznivý výsledek, který se samozřejmě promítá i do jeho celkových ambicí v druhém ročníku Superligy.

„Na prvním místě musím vyjádřit velké poděkování a absolutorium klukům, kteří za nás nastoupili. Odehrát utkání Superligy, které má opravdu velmi vysoké tempo, takřka bez střídání, to opravdu zaslouží ocenění. Samozřejmě stejné díky patří střídajícím klukům, kteří umožňovali základní pětce, alespoň na chvilku si oddechnout. Když se k tomu připočte poměrně velké a také hluboké boskovické hřiště, tak není divu, že ke konci už kluky chytali křeče a ti nestíhali, takže domácí chodili na našeho gólmana zcela osamoceni“ uvedl k zápasu mostecký trenér Benda.

„Nechceme ale nijak naříkat, protože problém s nominací na venkovní zápasy potká čas od času každý z týmů Superligy. Spíše se chceme i nadále soustředit na sebe, a byť titul je již pro letošek ztracen, stále není třeba rezignovat na další medaile. Teď před sebou máme opravdový svátek v podobě domácího televizního přenosu s Jihlavou a hned v tomto utkání se chceme pokusit opět vrátit na vítěznou vlnu“ uzavřel rozhodně Benda.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516