V litvínovské galerii probíhá tradiční vánoční výstava

18. listopad 2014 | 23:36
Vánoční výstava v Litvínově. Foto: archiv Město LitvínovVánoční výstava v Litvínově. Foto: archiv Město Litvínov

Litvínov - Městská Galerie Radniční sklípek v Litvínově nabízí 24 inspirací na výzdobu vánočních stromků a mnoho obrázků kreslíře Romana Kubece. Zahájen byl i další z cyklů celoměstských akcí, a to Krušnohorské Vánoce. Výstava v galerii potrvá do 21. prosince 2014.

Pestrý program Krušnohorských Vánoc však končí až v lednu roku 2015 novoroční mší svatou v litvínovském kostele sv. Michaela archanděla, patrona města.

"Počtrnácté zahajujeme program Krušnohorských Vánoc výstavou vánočních stromků v půdních prostorách městské Galerie Radniční sklípek. Výstavu lze již nazvat tradiční, začala v roce 2001 spíše z nouze, jelikož z partnerského města Olbernhau (SRN) nebylo dovezeno dostatečné množství výstavních exponátů do sálu i půdy galerie," říká organizátorka Dáša Wohanková z propagace města Litvínova.

"Nebyl čas domlouvat ani jiné vystavující. Zrodila se myšlenka, vystavit vánoční ozdoby, které si lidé sami vyrábějí. Betlémy se vystavují skoro v každém městě, ale že by stromky navíc tradičně i zcela netradičně ozdobené, tak to známo nebylo. V Litvínově je celá řada velmi zručných výtvarníků amatérských i profesionálních, a tak byla první výstava vánočních stromků na světě," vysvětluje Dáša Wonková.

"Ačkoli jsme měli pouhých 8 stromků, úspěch výstavy byl veliký. Výstava je zároveň inspirací a víme, že i řada návštěvníků si ozdoby v kruhu rodinném vyrobila. Rok od roku se zvyšuje počet vystavených stromků i návštěvníků galerie. Ke stálé skupině výtvarníků přibývají i noví vystavující, a to i mladí, z čehož máme radost,“ okomentovala čtrnáctou vánoční výstavu organizátorka.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516