V litvínovské galerii probíhá tradiční vánoční výstava

18. listopad 2014 | 23:36
Vánoční výstava v Litvínově. Foto: archiv Město LitvínovVánoční výstava v Litvínově. Foto: archiv Město Litvínov

Litvínov - Městská Galerie Radniční sklípek v Litvínově nabízí 24 inspirací na výzdobu vánočních stromků a mnoho obrázků kreslíře Romana Kubece. Zahájen byl i další z cyklů celoměstských akcí, a to Krušnohorské Vánoce. Výstava v galerii potrvá do 21. prosince 2014.

Pestrý program Krušnohorských Vánoc však končí až v lednu roku 2015 novoroční mší svatou v litvínovském kostele sv. Michaela archanděla, patrona města.

"Počtrnácté zahajujeme program Krušnohorských Vánoc výstavou vánočních stromků v půdních prostorách městské Galerie Radniční sklípek. Výstavu lze již nazvat tradiční, začala v roce 2001 spíše z nouze, jelikož z partnerského města Olbernhau (SRN) nebylo dovezeno dostatečné množství výstavních exponátů do sálu i půdy galerie," říká organizátorka Dáša Wohanková z propagace města Litvínova.

"Nebyl čas domlouvat ani jiné vystavující. Zrodila se myšlenka, vystavit vánoční ozdoby, které si lidé sami vyrábějí. Betlémy se vystavují skoro v každém městě, ale že by stromky navíc tradičně i zcela netradičně ozdobené, tak to známo nebylo. V Litvínově je celá řada velmi zručných výtvarníků amatérských i profesionálních, a tak byla první výstava vánočních stromků na světě," vysvětluje Dáša Wonková.

"Ačkoli jsme měli pouhých 8 stromků, úspěch výstavy byl veliký. Výstava je zároveň inspirací a víme, že i řada návštěvníků si ozdoby v kruhu rodinném vyrobila. Rok od roku se zvyšuje počet vystavených stromků i návštěvníků galerie. Ke stálé skupině výtvarníků přibývají i noví vystavující, a to i mladí, z čehož máme radost,“ okomentovala čtrnáctou vánoční výstavu organizátorka.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516