Litvínovský zámek Valdštejnů představí výstavu z cyklu Srdceráj

14. únor 2015 | 11:26
Úklid v zámeku Valdštejnů před začátkem výstavy. Foto: archiv Město LitvínovÚklid v zámeku Valdštejnů před začátkem výstavy. Foto: archiv Město Litvínov

Litvínov - Brány litvínovského zámku Valdštejnů se otevřou stylově v sobotu 14. února 2015 od 16 hodin na svátek sv. Valentýna. V areálu proběhne historicky první výstava při jeho znovuotevření, kterému předcházela i rozsáhlá rekonstrukce finančně podpořená ministerstvem financí.

V bývalém objektu muzea, který byl dlouhá léta veřejnosti uzavřen, to ožívá. Probíhají poslední přípravné práce před vernisáží, včetně úklidu celého objektu.

Autoři první zámecké expozice umělci Michal Cihlář a Veronika Richterová vytvářejí v pěti sálech Srdceráj Představí tak návštěvníkům výstavy svou letitou sbírku věnovanou fenoménu srdce. Jedná se o nejrozmanitější předměty a více než 600 autorských fotografií pořízených na cestách během posledního desetiletí.

Součástí expozice je výstava Srdce v umění, soubor vybraných děl 28 českých malířů, grafiků a sochařů. Zahájení vernisáže bude probíhat v honosné obřadní síni. Pouze v den vernisáže bude k vidění také zázemí matriky a pro svatebčany, v přízemí salonek a prostory bývalé zámecké kuchyně.

Expozice bude veřejnosti přístupná dva a půl roku, do 30. září 2017.

Ak. mal. Veronika Richterová (1964), sochařka a malířka, absolventka Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Od roku 1990 pracuje ve svobodném povolání (malba, smaltovaná plastika, mozaika, fotografie). Od roku 2004 se soustředí především na rozvíjení vlastní technologie vytváření plastik z recyklovaných PET lahví, které nazvala PET-ART. Tuto svou volnou tvorbu představila na více než 25 samostatných výstavách doma i v zahraničí, které doprovází autorskými workshopy.

Ak. mal. Michal Cihlář (1960), grafik, absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Od roku 1987 ve svobo dném povolání (užitá a volná grafika - linoryty, koláže, autorské fotografické publikace). Zakládal kromě Buštěhradského muzea Oty Pavla i Muzeum moderního umění Andy Warhola v Medzilaborcích na Slovensku. Doposud uspořádal přes 46 samostatných výstav. Je nositelem Ceny Vladimíra Boudníka za celoživotní přínos české grafice. V letech 1997 až 2006 vytvořil technikou linorytu pro Zoo Praha unikátní výtvarný image oceňovaný doma i v zahraničí.

ČTĚTE:  Litvínovský zámek Valdštejnů město otevře na Valentýna

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516