Z činnosti městské policie: V uplynulém týdnu strážníci Městské policie Litvínov mimo jiné…

28. červenec 2014 | 21:30
Mobilní služebna litvínovských strážníků-HDR Foto: archiv Události112.czMobilní služebna litvínovských strážníků-HDR Foto: archiv Události112.cz

Litvínov - Na zmatenou ženu, která po parku zámku Valdštejnů chodila pouze ve spodním prádle, upozornili strážníky občané. Hlídka v parku skutečně zastihla starší ženu, která měla pouze spodní prádlo, svetr a kabelku. Strážníci zjistili totožnost ženy a doprovodili ji domů, kde ji předali manželovi.

O událostech a činnosti litvínovských strážníků informoval velitel Městské policie Zdeněk Urban.

Strážníci dopadli zloděje

Na základě poplachové zprávy pultu centrální ochrany vyjela hlídka strážníků do objektu Bussines centre. Na místě zjistila dvě rozbitá okna. Do objektu se ale pachateli nepodařilo vniknout. Při kontrole nejbližšího okolí zajistili strážníci muže, který měl čerstvé řezné rány na rukou. Muž také odpovídal popisu svědka, který pachatele viděl. Pořezaný muž se přiznal, že okna v objektu rozbil. Předán byl Policii ČR.

Další narušení objektu řešili strážníci v areálu Technických služeb Litvínov. Tady měl zloděj více času, pronikl do objektu a připravil si věci, které si plánoval odvézt. Odmontoval vodovodní baterie, připravil si kabely a elektromotor. Strážníci muže svým příjezdem překvapili, a tak z objektu utekl. Na místě ale nechal své kolo. Strážníci zloděje pronásledovali, ten jim ale nejprve utekl. Počkali si proto na něj u jeho jízdního kola, které měl nedaleko objektu schované. Jejich předpoklad se ukázal být správný. Zloděj se zanedlouho ke kolu vrátil. Tady ho strážníci zpacifikovali a nasadili mu pouta. Předán byl Policii ČR.

Ošetřili zraněného

Dvě hodiny po půlnoci oznámil ženský hlas, že dochází k rušení nočního klidu u Krušnohoru. Na místo vyjela hlídka městské policie. Při pěší kontrole okolí našla na chodníku u ubytovny Hamerský mlýn ležícího zraněného muže. Muže strážníci ošetřili a přivolali rychlou záchrannou službu. Na místo se dostavila také hlídka Policie ČR. Zraněný muž vypověděl, že byl společně se svou přítelkyní a skupinou dalších lidí napaden jemu známým mužem, který z místa utekl. Případ dále převzala Policie ČR.

Zachránili opilcovi nohy

Na opilce ležícího v silnici u Koldomu upozornila strážníky anonymní řidička. Na místě strážníci našli silně opilého muže, který ležel na chodníku za koupalištěm, spal a nohy měl v silnici. Byla jen otázka času, než mu je někdo přejede. Muže strážníci vzbudili a nasměrovali domů.

Předali ztracené dítě

Na strážníky se obrátili občané, kteří u Koldomu našli dvouleté opuštěné dítě, které tu chodilo s klíči v rukou. Hlídka vyjela na místo a dítě od lidí převzala. Citlivým přístupem k dítěti se strážníkům podařilo zjistit, že byl venku se svým bratrancem, ale utekl mu. Maminka prodává v obchodě v objektu Koldomu. Tam také strážníci matku dítěte vyhledali a dítě jí předali.

Řešili falešného strážníka

Na údajného kolegu, který měl v uniformě městské policie opilý tropit výtržnosti v tramvaji, upozornila strážníky řidička. Na místě strážníci zastihli opilého muže, který měl na sobě černé kalhoty zaměnitelné s uniformou městské policie a triko s nápisem Městská policie Litvínov. Muž uvedl, že mu triko kdosi daroval a kalhoty si koupil sám. Protože byl silně opilý a svým oblečením mohl mást občany, bylo mu triko odebráno. Domů se vydal pouze v mikině.

Zadrželi ujíždějícího řidiče

Na pomoc hlídce Policie ČR, která pronásledovala ujíždějícího řidiče, se vydala hlídka Městské policie Litvínov. Společně pronásledovali řidiče směrem k Záluží. Tady za kruhovým objezdem muž zastavil a z auta utekl. Chtěl se schovat v terénu. Společnými silami ale obě hlídky řidiče dostihly.

Ukázalo se, že řidič měl vysloven zákaz řízení, a tak se snažil před policisty schovat, doplnil k událostem velitel litvínovských strážníků Zdeněk Urban.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516