Z činnosti městské policie: V uplynulém týdnu strážníci Městské policie Litvínov mimo jiné…

28. červenec 2014 | 21:30
Mobilní služebna litvínovských strážníků-HDR Foto: archiv Události112.czMobilní služebna litvínovských strážníků-HDR Foto: archiv Události112.cz

Litvínov - Na zmatenou ženu, která po parku zámku Valdštejnů chodila pouze ve spodním prádle, upozornili strážníky občané. Hlídka v parku skutečně zastihla starší ženu, která měla pouze spodní prádlo, svetr a kabelku. Strážníci zjistili totožnost ženy a doprovodili ji domů, kde ji předali manželovi.

O událostech a činnosti litvínovských strážníků informoval velitel Městské policie Zdeněk Urban.

Strážníci dopadli zloděje

Na základě poplachové zprávy pultu centrální ochrany vyjela hlídka strážníků do objektu Bussines centre. Na místě zjistila dvě rozbitá okna. Do objektu se ale pachateli nepodařilo vniknout. Při kontrole nejbližšího okolí zajistili strážníci muže, který měl čerstvé řezné rány na rukou. Muž také odpovídal popisu svědka, který pachatele viděl. Pořezaný muž se přiznal, že okna v objektu rozbil. Předán byl Policii ČR.

Další narušení objektu řešili strážníci v areálu Technických služeb Litvínov. Tady měl zloděj více času, pronikl do objektu a připravil si věci, které si plánoval odvézt. Odmontoval vodovodní baterie, připravil si kabely a elektromotor. Strážníci muže svým příjezdem překvapili, a tak z objektu utekl. Na místě ale nechal své kolo. Strážníci zloděje pronásledovali, ten jim ale nejprve utekl. Počkali si proto na něj u jeho jízdního kola, které měl nedaleko objektu schované. Jejich předpoklad se ukázal být správný. Zloděj se zanedlouho ke kolu vrátil. Tady ho strážníci zpacifikovali a nasadili mu pouta. Předán byl Policii ČR.

Ošetřili zraněného

Dvě hodiny po půlnoci oznámil ženský hlas, že dochází k rušení nočního klidu u Krušnohoru. Na místo vyjela hlídka městské policie. Při pěší kontrole okolí našla na chodníku u ubytovny Hamerský mlýn ležícího zraněného muže. Muže strážníci ošetřili a přivolali rychlou záchrannou službu. Na místo se dostavila také hlídka Policie ČR. Zraněný muž vypověděl, že byl společně se svou přítelkyní a skupinou dalších lidí napaden jemu známým mužem, který z místa utekl. Případ dále převzala Policie ČR.

Zachránili opilcovi nohy

Na opilce ležícího v silnici u Koldomu upozornila strážníky anonymní řidička. Na místě strážníci našli silně opilého muže, který ležel na chodníku za koupalištěm, spal a nohy měl v silnici. Byla jen otázka času, než mu je někdo přejede. Muže strážníci vzbudili a nasměrovali domů.

Předali ztracené dítě

Na strážníky se obrátili občané, kteří u Koldomu našli dvouleté opuštěné dítě, které tu chodilo s klíči v rukou. Hlídka vyjela na místo a dítě od lidí převzala. Citlivým přístupem k dítěti se strážníkům podařilo zjistit, že byl venku se svým bratrancem, ale utekl mu. Maminka prodává v obchodě v objektu Koldomu. Tam také strážníci matku dítěte vyhledali a dítě jí předali.

Řešili falešného strážníka

Na údajného kolegu, který měl v uniformě městské policie opilý tropit výtržnosti v tramvaji, upozornila strážníky řidička. Na místě strážníci zastihli opilého muže, který měl na sobě černé kalhoty zaměnitelné s uniformou městské policie a triko s nápisem Městská policie Litvínov. Muž uvedl, že mu triko kdosi daroval a kalhoty si koupil sám. Protože byl silně opilý a svým oblečením mohl mást občany, bylo mu triko odebráno. Domů se vydal pouze v mikině.

Zadrželi ujíždějícího řidiče

Na pomoc hlídce Policie ČR, která pronásledovala ujíždějícího řidiče, se vydala hlídka Městské policie Litvínov. Společně pronásledovali řidiče směrem k Záluží. Tady za kruhovým objezdem muž zastavil a z auta utekl. Chtěl se schovat v terénu. Společnými silami ale obě hlídky řidiče dostihly.

Ukázalo se, že řidič měl vysloven zákaz řízení, a tak se snažil před policisty schovat, doplnil k událostem velitel litvínovských strážníků Zdeněk Urban.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / HORNÍ JIŘETÍN - Žáci ze základní školy v Horním Jiřetíně měli netradiční výuku. Učili se o nových technologiích a obnovitelných zdrojích energie, navíc si mohli pochutnat na zmrzlině mražené mobilním solárním systémem, vyrobit peněženku z nápojového kartonu či náušnice z pivních zátek, nebo nasadit brýle s virtuální realitou a podívat se na chvíli do Arktidy.


Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516