Vydělávali si podvody. Žena z Litvínova a muž z Mostu se ocitli na šikmé ploše

27. srpen 2014 | 22:38
Policie ČR-ilustrační foto Foto archiv Události112.czPolicie ČR-ilustrační foto Foto archiv Události112.cz

Mostecko - Nepoctivě získávala finanční prostředky teprve 19letá žena z Litvínova. Přes internet na různých portálech nabízela pod různými jmény a adresy k prodejů rozličné zboží.

To však vůbec neměla a jejím úmyslem nebylo podnikání, ale podvodné získání peněz. Napálila celkem 17 zákazníků, kterým slibovala převážně mobilní telefony i oblečení. Ti jí na bankovní účet zaslali celkem 29 tisíc korun. Policie v Mostě, která případ vyšetřovala, mladou „podnikatelku“ obvinila z přečinu podvodu, za což jí v případě odsouzení hrozí dvouletý trest odnětí svobody. Obviněná je stíhána na svobodě. O případech informovala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Až tříletý trest může očekávat 32letý muž z Mostu. I ten se ocitl na šikmé ploše poté, co v úmyslu obohatit se, podvedl nejméně 14 lidí, kterým přislíbil zaslat zboží, které inzeroval a nabízel k prodeji na několika internetových stránkách. Zájemci o notebooky různých značek, který Mostečan nikdy nevlastnil, za zboží zaplatili dopředu. Prodávající však po obdržení peněz objednané zboží nezaslal a pro zákazníky se stal náhle nedostupným.

Svým podvodným jednáním připravil poškozené o částku 45 tisíc korun. Vyšetřovatel ho obvinil z přečinu podvodu, doplnila Světláková.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516