Vydělávali si podvody. Žena z Litvínova a muž z Mostu se ocitli na šikmé ploše

27. srpen 2014 | 22:38
Policie ČR-ilustrační foto Foto archiv Události112.czPolicie ČR-ilustrační foto Foto archiv Události112.cz

Mostecko - Nepoctivě získávala finanční prostředky teprve 19letá žena z Litvínova. Přes internet na různých portálech nabízela pod různými jmény a adresy k prodejů rozličné zboží.

To však vůbec neměla a jejím úmyslem nebylo podnikání, ale podvodné získání peněz. Napálila celkem 17 zákazníků, kterým slibovala převážně mobilní telefony i oblečení. Ti jí na bankovní účet zaslali celkem 29 tisíc korun. Policie v Mostě, která případ vyšetřovala, mladou „podnikatelku“ obvinila z přečinu podvodu, za což jí v případě odsouzení hrozí dvouletý trest odnětí svobody. Obviněná je stíhána na svobodě. O případech informovala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Až tříletý trest může očekávat 32letý muž z Mostu. I ten se ocitl na šikmé ploše poté, co v úmyslu obohatit se, podvedl nejméně 14 lidí, kterým přislíbil zaslat zboží, které inzeroval a nabízel k prodeji na několika internetových stránkách. Zájemci o notebooky různých značek, který Mostečan nikdy nevlastnil, za zboží zaplatili dopředu. Prodávající však po obdržení peněz objednané zboží nezaslal a pro zákazníky se stal náhle nedostupným.

Svým podvodným jednáním připravil poškozené o částku 45 tisíc korun. Vyšetřovatel ho obvinil z přečinu podvodu, doplnila Světláková.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516