Squatteři po Janovsku. Dušičky a další události z Litvínovska

5. listopad 2014 | 14:49
Strážníci litvínovské městské police. Foto: archiv U112.czStrážníci litvínovské městské police. Foto: archiv U112.cz

Litvínov - Na dvě osoby, na muže a ženu, kteří neoprávněně obývali byt v Hamerské ulici. Pár se do bytu vlámal a usadil se tam. Když se ozval právoplatný majitel, odmítli byt opustit.

O událostech informoval velitel Litvínovských strážníků Zdeněk Urban s tím, že přivolaní strážníci na místo pro podezření ze spáchání trestného činu. Muž i žena byli z bytu vyvedeni a převezeni na místní služebnu Policie ČR.

Opilce vypátral služební pes

Na poplach z objektu LUMASTEEL vyjela do areálu hlídka městské policie. Na místě využili strážníci služebního psa, který narušitele vyštěkal.  Zjevně opilý muž odmítl strážníky následovat. Nebyl také schopen prokázat svou totožnost. Za použití donucovacích prostředků hmatů a chvatů byl muž z prostoru vyveden ke služebnímu vozidlu. Kontrolou objektu strážníci nezjistili narušení hal či kanceláře ani další zjevnou škodu. Ke zjištění totožnosti byl muž předveden na Policii ČR. Tam uvedl, že se opil a do areálu zabloudil.

Strážníci pomáhali při Dušičkách

Během posledního víkendu strážníci kontrolovali městský hřbitov. Při příjezdu ke hřbitovu si strážníci všimli seniorky ve škarpě. Ženě pomohli na nohy, ta nebyla zraněna a chtěla pokračovat v cestě na hřbitov. Strážníci ji doprovodili, ale před hřbitovem se ženě opět udělalo nevolno. Proto strážníci ženě přivolali rychlou záchrannou službu.

Okradenému pomohli strážníci a policisté

O pomoc se na strážníky obrátil okradený a napadený muž. Nejprve zjistil, že se mu při návštěvě restaurace ztratil mobil. Když na své číslo zavolala, ozval se mu cizí muž. Ten mu řekl, ať přijede na určité místo, kde mu telefon předá. Na místě ale na něj čekali tři muži a za vydání telefonu požadovali tři tisíce korun. Když odmítl zaplatit za vlastní telefon, fyzicky ho napadli a utekli do domu v Horské ulici. Strážníci na místo přizvali Policii ČR.

Při kontrole v uvedeném vchodu zjistili policisté tři jim známé muže. U sebe měli kradený telefon. Všichni skončili na služebně Policie ČR, doplnil k událostem z litvínovska Zdeněk Urban.

ČTĚTE: VIDEO: Mostecké hasiče zaměstnal v podvečerních hodinách požár popelnicAutor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516