Sprejer maloval symboly nacismu. Policie ho záhy odhalila

14. červenec 2014 | 12:45
Hlídka mosteckých policistů Foto: archiv Události112.czHlídka mosteckých policistů Foto: archiv Události112.cz

Most - Bleskurychle odhalili mostečtí kriminalisté sprejera, který pomaloval omítku panelového domu v ulici Františka Malíka, kde černou barvou zvěčnil téměř metrový symbol hákového kříže s nápisem Sieg heil a dále symbol divize SS a symbol s označením 88.

O případu informovala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že policie se o případu dozvěděla díky upozornění občana minulý týden a na případu poškození cizí věci začali okamžitě pracovat policisté obvodního oddělení Most Zahradní a kriminalisté, kteří se zabývají odhalováním trestné činnosti na úseku extrémismu. Ti hned druhý den po přijetí oznámení šetřením zjistili, kdo má symboly na svědomí.

Mladík ve věku 24 let z Litvínovska doznal, že koncem června v nočních hodinách cestou do svého bydliště zeď pomaloval a byl si dobře vědom významu těchto symbolů. Vyšetřovatel mladíka už v pátek obvinil z přečinů poškození cizí věci a projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka, za které v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Stíhání obviněného probíhá na svobodě. Poškození majitelé domů vyčíslili škodu zatím na čtyři tisíce korun, doplnila Světláková.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516