Sprejer maloval symboly nacismu. Policie ho záhy odhalila

14. červenec 2014 | 12:45
Hlídka mosteckých policistů Foto: archiv Události112.czHlídka mosteckých policistů Foto: archiv Události112.cz

Most - Bleskurychle odhalili mostečtí kriminalisté sprejera, který pomaloval omítku panelového domu v ulici Františka Malíka, kde černou barvou zvěčnil téměř metrový symbol hákového kříže s nápisem Sieg heil a dále symbol divize SS a symbol s označením 88.

O případu informovala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že policie se o případu dozvěděla díky upozornění občana minulý týden a na případu poškození cizí věci začali okamžitě pracovat policisté obvodního oddělení Most Zahradní a kriminalisté, kteří se zabývají odhalováním trestné činnosti na úseku extrémismu. Ti hned druhý den po přijetí oznámení šetřením zjistili, kdo má symboly na svědomí.

Mladík ve věku 24 let z Litvínovska doznal, že koncem června v nočních hodinách cestou do svého bydliště zeď pomaloval a byl si dobře vědom významu těchto symbolů. Vyšetřovatel mladíka už v pátek obvinil z přečinů poškození cizí věci a projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka, za které v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Stíhání obviněného probíhá na svobodě. Poškození majitelé domů vyčíslili škodu zatím na čtyři tisíce korun, doplnila Světláková.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516