Psychicky nemocný senior utekl z nemocnice! Následně byl strážníky přivezen zpět

18. červenec 2014 | 17:38
Sanitka ústecké záchranné služby Foto: archiv SeveročeskýDeník.czSanitka ústecké záchranné služby Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Most - Hlídka městské policie byla operačním důstojníkem Policie ČR požádána o kontrolu v ulici Hutnická a okolí, kam se odebral 82letý pacient, který samovolně opustil nemocnici, není v přímém ohrožení života, ale je zmatený. Tak znělo prvotní oznámení, které strážníci obdrželi.

O případu informovala tisková mluvčí mosteckých strážníků Ilona Kozlová s tím, že zasahující strážníci městské policie provedli bližší kontrolu okolí s negativním výsledkem a v místě bydliště kontaktovali přítelkyni pacienta, kterou poučili o okamžitém zavolání na linku 156, když přijde domů. O dvě hodiny později byla na místo vyslána jiná hlídka strážníků společně se sanitkou záchranné slkužby, kterou byl pacient převezen zpět do nemocnice.

Tímto ovšem putování nemocného seniora neskončilo. Dle zjištěných informací redakce MojeMostecko.cz byl 82letý senior vážně psychicky nemocen a trpěl schizofrenii s agresivními sklony.

Muž v průběhu vyšetřování jeho zdravotního stavu v nemocnici opakovaně fyzicky i slovně napadl lékaře i službukonající sestry, kteří se snažili muže vyšetřit. Službukonající lékař v mostecké nemocnici rozhodl ještě v nočních hodinách o okamžitém převozu nemocného muže sanitkou záchranné služby za asistence Policie ČR na uzavřené oddělené psychiatrické léčebny v Horních Beřkovicích.

Dvaaosmdesátiletý senior tak zaměstnal několik hlídek městských strážníků, státní policisty a opakovaně i záchrannou službu. Nemocný senior si bohužel své stavy a jednání díky nemoci, kterou trpí vůbec neuvědomuje a z tohoto důvodu, jak sdělil námi oslovený lékař mostecké nemocnice musel být senior ihned hospitalizován, neboť hrozilo, že by fyzicky ubížil sám sobě či svému okolí, aniž by věděl co dělá.

ČTĚTE: Další útěk z psychiatrické léčebny v Dobřanech. Stanislav Jíně zmizel

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516