Psychicky nemocný senior utekl z nemocnice! Následně byl strážníky přivezen zpět

18. červenec 2014 | 17:38
Sanitka ústecké záchranné služby Foto: archiv SeveročeskýDeník.czSanitka ústecké záchranné služby Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Most - Hlídka městské policie byla operačním důstojníkem Policie ČR požádána o kontrolu v ulici Hutnická a okolí, kam se odebral 82letý pacient, který samovolně opustil nemocnici, není v přímém ohrožení života, ale je zmatený. Tak znělo prvotní oznámení, které strážníci obdrželi.

O případu informovala tisková mluvčí mosteckých strážníků Ilona Kozlová s tím, že zasahující strážníci městské policie provedli bližší kontrolu okolí s negativním výsledkem a v místě bydliště kontaktovali přítelkyni pacienta, kterou poučili o okamžitém zavolání na linku 156, když přijde domů. O dvě hodiny později byla na místo vyslána jiná hlídka strážníků společně se sanitkou záchranné slkužby, kterou byl pacient převezen zpět do nemocnice.

Tímto ovšem putování nemocného seniora neskončilo. Dle zjištěných informací redakce MojeMostecko.cz byl 82letý senior vážně psychicky nemocen a trpěl schizofrenii s agresivními sklony.

Muž v průběhu vyšetřování jeho zdravotního stavu v nemocnici opakovaně fyzicky i slovně napadl lékaře i službukonající sestry, kteří se snažili muže vyšetřit. Službukonající lékař v mostecké nemocnici rozhodl ještě v nočních hodinách o okamžitém převozu nemocného muže sanitkou záchranné služby za asistence Policie ČR na uzavřené oddělené psychiatrické léčebny v Horních Beřkovicích.

Dvaaosmdesátiletý senior tak zaměstnal několik hlídek městských strážníků, státní policisty a opakovaně i záchrannou službu. Nemocný senior si bohužel své stavy a jednání díky nemoci, kterou trpí vůbec neuvědomuje a z tohoto důvodu, jak sdělil námi oslovený lékař mostecké nemocnice musel být senior ihned hospitalizován, neboť hrozilo, že by fyzicky ubížil sám sobě či svému okolí, aniž by věděl co dělá.

ČTĚTE: Další útěk z psychiatrické léčebny v Dobřanech. Stanislav Jíně zmizel

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516