Psychicky nemocný senior utekl z nemocnice! Následně byl strážníky přivezen zpět

18. červenec 2014 | 17:38
Sanitka ústecké záchranné služby Foto: archiv SeveročeskýDeník.czSanitka ústecké záchranné služby Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Most - Hlídka městské policie byla operačním důstojníkem Policie ČR požádána o kontrolu v ulici Hutnická a okolí, kam se odebral 82letý pacient, který samovolně opustil nemocnici, není v přímém ohrožení života, ale je zmatený. Tak znělo prvotní oznámení, které strážníci obdrželi.

O případu informovala tisková mluvčí mosteckých strážníků Ilona Kozlová s tím, že zasahující strážníci městské policie provedli bližší kontrolu okolí s negativním výsledkem a v místě bydliště kontaktovali přítelkyni pacienta, kterou poučili o okamžitém zavolání na linku 156, když přijde domů. O dvě hodiny později byla na místo vyslána jiná hlídka strážníků společně se sanitkou záchranné slkužby, kterou byl pacient převezen zpět do nemocnice.

Tímto ovšem putování nemocného seniora neskončilo. Dle zjištěných informací redakce MojeMostecko.cz byl 82letý senior vážně psychicky nemocen a trpěl schizofrenii s agresivními sklony.

Muž v průběhu vyšetřování jeho zdravotního stavu v nemocnici opakovaně fyzicky i slovně napadl lékaře i službukonající sestry, kteří se snažili muže vyšetřit. Službukonající lékař v mostecké nemocnici rozhodl ještě v nočních hodinách o okamžitém převozu nemocného muže sanitkou záchranné služby za asistence Policie ČR na uzavřené oddělené psychiatrické léčebny v Horních Beřkovicích.

Dvaaosmdesátiletý senior tak zaměstnal několik hlídek městských strážníků, státní policisty a opakovaně i záchrannou službu. Nemocný senior si bohužel své stavy a jednání díky nemoci, kterou trpí vůbec neuvědomuje a z tohoto důvodu, jak sdělil námi oslovený lékař mostecké nemocnice musel být senior ihned hospitalizován, neboť hrozilo, že by fyzicky ubížil sám sobě či svému okolí, aniž by věděl co dělá.

ČTĚTE: Další útěk z psychiatrické léčebny v Dobřanech. Stanislav Jíně zmizel

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / HORNÍ JIŘETÍN - Žáci ze základní školy v Horním Jiřetíně měli netradiční výuku. Učili se o nových technologiích a obnovitelných zdrojích energie, navíc si mohli pochutnat na zmrzlině mražené mobilním solárním systémem, vyrobit peněženku z nápojového kartonu či náušnice z pivních zátek, nebo nasadit brýle s virtuální realitou a podívat se na chvíli do Arktidy.


Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516