Podvodníci mají nové finty. Nabízí vyčištění zlata a okrádají seniory

22. červenec 2014 | 13:29
Hlídka Policie ČR Foto: archiv MojeMostecko.czHlídka Policie ČR Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Podvodníci na Mostecku přišli s novými fintami, při nichž okrádají seniory. Dva muži nabízeli starším ženám vyčištění zlata, neznámá žena slibovala zajištění podpory v nemohoucnosti. Ve všech třech případech seniory okradli.

O případech informovala (22.7.2014) mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že první případ se stal 3. července, kdy v centru Mostu před prodejnou Bilbo seděla na lavičce 67letá žena, kterou kolem 11. hodiny oslovil neznámý muž. Ženě nabídl vyčištění zlatých šperků. Sám poukázal na svůj blyštivý řetízek s přívěskem se znamením. Důchodkyně mu ochotně předala několik prstýnků a řetízky s přívěsky. Pro vyčištěné šperky si měla přijít druhý den na stejné místo. Čekala tam ovšem marně. Podvodem přišla o věci za třicet tisíc korun. Podvodník byl ve věku kolem 50 let, vysoký cca 180 cm, střední postavy. Měl černé krátké vlasy. Oblečen byl v kostkované košili červeno oranžové barvy s krátkým rukávem.

Druhý podobný případ se stal 18. července krátce po 10. hodině. U budovy Bussines centrum u prodejny Dopravních podniků se 92letá žena potkala s neznámým mužem, který se s ní dal do řeči. Nabízel ovoce a tvrdil ženě, že je její soused. Pak ukazoval šperky, které prý čistí a nabídl ženě vyčistění náušnic, které měla na uších. Žena mu je vydala a on za pár minut přišel a vrátil je vyblýskané. Žena odešla a jela autobusem do svého bydliště. Muž jel za ní a stále ji sledoval. Poté co vcházela do svého bytu, byl náhle u dveřích a bez pozvání vstoupil dovnitř. Nabídl vyčištění šperků a žena mu dala pánské a dámské prsteny, náhrdelník a další věci v hodnotě 25 000 korun. Předstíral telefonní hovor a seniorce namluvil, že potřebuje půjčit peníze na odtažené vozidlo. I peníze dostal. Pak se už neukázal. Muž byl ve věku kolem 40 let, měl krátké vlasy, oholený, kulatý obličej. Není vyloučeno, že to byl stejný podvodník, uvedla Světláková.

Třetí případ okradeného seniora policie zaznamenala 14. července též v Mostě. U dveří 91letého muže zazvonila neznámá žena. Zeptala se, zda muž má zažádáno o podporu v nemohoucnosti. Muž to skutečně plánoval. Nalhala mu, že ona může zařídit daleko vyšší podporu, ale potřebuje k tomu 10 000 korun. Důchodce jí požadované peníze dal a chtěl po ní občanský průkaz. Pohotově sdělila, že ho má v autě a šla pro něj. I když ji muž následoval před dům, byla rychlejší a zmizela. Podle získaného popisu byla asi 60letá, měla kaštanové polodlouhé vlasy, zavalitější postavu a hovořila se slovenským přízvukem.

Policie v souvislosti s těmito zveřejněnými případy apeluje na starší osoby, aby byly opatrné v komunikaci s cizími lidmi, nevěřily jim a v žádném případě je nepouštěly do svých domácností. Tito podvodníci si záměrně vybírají za oběti seniory, protože ví, že jsou důvěřiví a slyší na různé sliby, doplnila policejní mluvčí Světláková.

ČTĚTE: Lupič, který řádil několik měsíců na Litoměřicku, byl dopaden

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516