Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22. červenec 2017 | 09:09
Ilustrační smímek. Foto: archiv Události112.czIlustrační smímek. Foto: archiv Události112.cz

LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.

Seniorovi nabízeli parfémy a hodinky v údajné hodnotě čtyřiceti tisíc korun. Jelikož je důchodce nechtěl, povedená dvojice mu je vhodila do auta a pak jej pronásledovala. Za tyto věci chtěli 40 tisíc korun, prý na cestu do Košic.

Důchodce jel směrem na poštu, dvojice ho tam zastavila a chtěla, aby si vybral požadované peníze. Muž pod tlakem souhlasil a odjel k bankomatu. První mu hotovost nevydal, musel tak odjet k dalšímu. Mezitím si ale situace po upozornění náhodného svědka všimla policejní hlídka a zasáhla. Muži seniorovi alespoň sebrali z peněženky tisíc korun, posléze mu je museli vrátit.

41letý muž z Chomutova a 32letý  Slovák si vyslechli podezření z přečinu krádeže a podvodu ve stádiu pokusu.

Pofidérní "řemeslníci" dostali zálohu a zmizeli

Policisté také řeší dvojiců případů, ve kterých nejprve muž z Mostu nabídl ženě u rodinného domu opravu omítky. Ta mu sdělila, že potřebuje opravit spíše plot a branku. "Řemeslník" vyinkasoval zálohu deset tisíc korun na materiál, ale už nepřišel. A podvod byl na střeše.

O několik dní později došlo k podobnému případu. Muž byl požádán o položení zámecké dlažby u domu. Dostal tři tísíce zálohu na materiál, ale s ním už nepřišel a naopak požadoval další peníze na nářadí. 46letý muž byl obviněn z podvodu a peníze ze zálohy utratil na svou potřebu. Hrozí mu až dva roky ve vězení.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516