Na Mostecku přibylo havarujících pod vlivem alkoholu

17. červenec 2014 | 11:11
Dopravní policisté u vážné nehody na mostecku Foto: archiv Události112.czDopravní policisté u vážné nehody na mostecku Foto: archiv Události112.cz

Mostecko - Na Mostecku se stalo za I. pololetí roku 2014 celkem 444 dopravních nehod. Je to o 9 střetů více, než za loňský rok. V roce 2013 na silnicích regionu vyhaslo 6 životů, letos se obětí střetů stala jedna osoba.

O policejních statistikách nehod informovala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že šest osob utrpělo těžká zranění, 76 lidí vyhledalo ošetření s lehkým zraněním. U dvaceti osob policie zjistila požití alkoholu, což je o 9 více, než loni.

Deset z nich mělo v dechu více jak 1,5 promile. Pod vlivem drog řídili dva motoristé. Hmotné škody přesáhly částku 17 mil. korun. Mezi nejčastější příčiny havárií patřil nesprávný způsob jízdy, rychlost a nedání přednosti v jízdě. V 16 případech došlo ke střetu s chodcem. V obci policie šetřila 361 kolizí, na silnicích I. třídy řidiči havarovali 78x. Nejčernějšími dny byly na silnicích Mostecka tradičně pondělky, kdy bylo i nejvíce zraněných osob.

Dopravní hlídky vyjížděly často k dopravních střetům v měsíci duben a květen. Jen v 57 případech havarovaly ženy, doplnila policejní mluvčí.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516