Na Mostecku přibylo havarujících pod vlivem alkoholu

17. červenec 2014 | 11:11
Dopravní policisté u vážné nehody na mostecku Foto: archiv Události112.czDopravní policisté u vážné nehody na mostecku Foto: archiv Události112.cz

Mostecko - Na Mostecku se stalo za I. pololetí roku 2014 celkem 444 dopravních nehod. Je to o 9 střetů více, než za loňský rok. V roce 2013 na silnicích regionu vyhaslo 6 životů, letos se obětí střetů stala jedna osoba.

O policejních statistikách nehod informovala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že šest osob utrpělo těžká zranění, 76 lidí vyhledalo ošetření s lehkým zraněním. U dvaceti osob policie zjistila požití alkoholu, což je o 9 více, než loni.

Deset z nich mělo v dechu více jak 1,5 promile. Pod vlivem drog řídili dva motoristé. Hmotné škody přesáhly částku 17 mil. korun. Mezi nejčastější příčiny havárií patřil nesprávný způsob jízdy, rychlost a nedání přednosti v jízdě. V 16 případech došlo ke střetu s chodcem. V obci policie šetřila 361 kolizí, na silnicích I. třídy řidiči havarovali 78x. Nejčernějšími dny byly na silnicích Mostecka tradičně pondělky, kdy bylo i nejvíce zraněných osob.

Dopravní hlídky vyjížděly často k dopravních střetům v měsíci duben a květen. Jen v 57 případech havarovaly ženy, doplnila policejní mluvčí.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516