Na Mostecku přibylo havarujících pod vlivem alkoholu

17. červenec 2014 | 11:11
Dopravní policisté u vážné nehody na mostecku Foto: archiv Události112.czDopravní policisté u vážné nehody na mostecku Foto: archiv Události112.cz

Mostecko - Na Mostecku se stalo za I. pololetí roku 2014 celkem 444 dopravních nehod. Je to o 9 střetů více, než za loňský rok. V roce 2013 na silnicích regionu vyhaslo 6 životů, letos se obětí střetů stala jedna osoba.

O policejních statistikách nehod informovala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že šest osob utrpělo těžká zranění, 76 lidí vyhledalo ošetření s lehkým zraněním. U dvaceti osob policie zjistila požití alkoholu, což je o 9 více, než loni.

Deset z nich mělo v dechu více jak 1,5 promile. Pod vlivem drog řídili dva motoristé. Hmotné škody přesáhly částku 17 mil. korun. Mezi nejčastější příčiny havárií patřil nesprávný způsob jízdy, rychlost a nedání přednosti v jízdě. V 16 případech došlo ke střetu s chodcem. V obci policie šetřila 361 kolizí, na silnicích I. třídy řidiči havarovali 78x. Nejčernějšími dny byly na silnicích Mostecka tradičně pondělky, kdy bylo i nejvíce zraněných osob.

Dopravní hlídky vyjížděly často k dopravních střetům v měsíci duben a květen. Jen v 57 případech havarovaly ženy, doplnila policejní mluvčí.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.


Jánský se vrací do Litvínova, Gula zůstává

Jánský se vrací do Litvínova, Gula zůstává

11/7 / HC LITVÍNOV / LITVÍNOV - Po roce se do hokejového Litvínova vrací útočník Peter Jánský. Ten poslední sezónu strávil v prvoligovém Kladně.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516