Mostečtí kriminalisté objasnili anonymní oznámení o uložení bomby v SBD Krušnohor

6. prosinec 2014 | 19:18
Policie ČR, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz / MSGPolicie ČR, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz / MSG

Most - Třikrát během sedmi dnů oznámil na tísňovou linku 158 neznámý volající, že v budově stavebního bytového družstva Krušnohor v Mostě vybouchne bomba.

O případu informovala krajská ústecká policejní mluvčí Šárka Poláčková s tím, že poprvé se neznámý mužský hlas vyhrožující výbuchem ozval ve středu (19.11.) dopoledne. Policisté okamžitě přijali potřebná opatření a provedli prohlídku objektu s negativním výsledkem. Tentýž den odpoledne přijali policisté na tísňové lince znovu oznámení o uložení bomby v objektu bytového družstva. Opět následovala prohlídka budovy, i tentokrát s negativním výsledkem, uvedla Poláčková.

O týden později, (26.11.), volala na linku 158 neznámá žena, která uvedla, že několik lidí se právě chystá zaútočit na budovu stavebního bytového družstva Krušnohor s tím, že uložení bomby oznamovali již před týdnem, aby celou situaci zkomplikovali.

Policisté přijali potřebná opatření, budova byla evakuována, uzavřeno bylo její okolí a byla provedena prohlídka objektu s negativním výsledkem, doplnila k případu policejní mluvčí.

Intenzivní pátrání po anonymních oznamovatelích nyní dospělo až k obvinění z trestného činu.

Z šíření poplašné zprávy byli obviněni 32letá žena a 31letý muž, oba z Mostu. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

ČTĚTE: Další nehoda linkového autobusu, tentokrát v Mostě

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516