Mostečtí kriminalisté objasnili anonymní oznámení o uložení bomby v SBD Krušnohor

6. prosinec 2014 | 19:18
Policie ČR, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz / MSGPolicie ČR, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz / MSG

Most - Třikrát během sedmi dnů oznámil na tísňovou linku 158 neznámý volající, že v budově stavebního bytového družstva Krušnohor v Mostě vybouchne bomba.

O případu informovala krajská ústecká policejní mluvčí Šárka Poláčková s tím, že poprvé se neznámý mužský hlas vyhrožující výbuchem ozval ve středu (19.11.) dopoledne. Policisté okamžitě přijali potřebná opatření a provedli prohlídku objektu s negativním výsledkem. Tentýž den odpoledne přijali policisté na tísňové lince znovu oznámení o uložení bomby v objektu bytového družstva. Opět následovala prohlídka budovy, i tentokrát s negativním výsledkem, uvedla Poláčková.

O týden později, (26.11.), volala na linku 158 neznámá žena, která uvedla, že několik lidí se právě chystá zaútočit na budovu stavebního bytového družstva Krušnohor s tím, že uložení bomby oznamovali již před týdnem, aby celou situaci zkomplikovali.

Policisté přijali potřebná opatření, budova byla evakuována, uzavřeno bylo její okolí a byla provedena prohlídka objektu s negativním výsledkem, doplnila k případu policejní mluvčí.

Intenzivní pátrání po anonymních oznamovatelích nyní dospělo až k obvinění z trestného činu.

Z šíření poplašné zprávy byli obviněni 32letá žena a 31letý muž, oba z Mostu. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

ČTĚTE: Další nehoda linkového autobusu, tentokrát v Mostě

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.


Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

27/4 / AKTUALITY / MOST - Most má problém se štěnicemi. Zamořeno je až 60 procent domů města, uvedl web Českého rozhlasu Sever s odkazem na MF Dnes. Ta cituje mluvčího SBD Krušnohor Petra Prokeše.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516