Drogy vládnou Mostecku. Pěstírna v bytě, zdrogovaní řidiči v autě

10. červenec 2015 | 16:57
Pěstírna konopí, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČRPěstírna konopí, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR

Mostecko - Region zločinu. V nadsázce by se tak mohlo nazývat Mostecko. Po ulicích litvínovského Hamru se proháněl zdrogovaný řidič, v mosteckém bytě zase byla nalezena pěstírna marihuany.

Policejní hlídka obvodního oddělení v Hamru odhalila řidiče, který byl pod vlivem návykových látek. Řidič osobního vozidla byl kontrolován v Janově v odpoledních hodinách. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní a vyšší než 1,8 promile.

Pozitivní byl i test na drogy, který ukázal na canabis a amfetamin.

"Motorista se po výzvě podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve. Na základě výsledku šetření policie v Hamru 30letému Litvínovanu sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek," uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

To na jiném místě policisté objevili pěstírnu marihuany.

"Policie v Mostě šetřila podezření na pěstování marihuany v jednom mosteckém bytě na sídlišti Výsluní. Kriminalisté provedli domovní prohlídku a v bytě našli různé věci, které sloužily k indoorovému pěstování rostliny konopí," uvedla mluvčí.

Podle světlákové na místě policisté zajistili 517 g sušeného konopí, 17 kusů rostlin v syrovém stavu, plastové nádoby s tekutinou, ventilátory, časový spínač, osvětlení. Zajištěné věci byly předány odboru kriminalistické techniky a expertiz k odbornému zkoumání.

"Dle výsledků zkoumání toto technologické zařízení bylo provozuschopné a sloužilo k pěstování marihuany. V rostlinných vzorcích byly prokázány kanabinoidní látky. Drogu měl v bytě pěstovat 31letý muž z Mostu. Policie ho obvinila z přečinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muž je stíhán na svobodě," dodala policejní mluvčí.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516