Drogy vládnou Mostecku. Pěstírna v bytě, zdrogovaní řidiči v autě

10. červenec 2015 | 16:57
Pěstírna konopí, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČRPěstírna konopí, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR

Mostecko - Region zločinu. V nadsázce by se tak mohlo nazývat Mostecko. Po ulicích litvínovského Hamru se proháněl zdrogovaný řidič, v mosteckém bytě zase byla nalezena pěstírna marihuany.

Policejní hlídka obvodního oddělení v Hamru odhalila řidiče, který byl pod vlivem návykových látek. Řidič osobního vozidla byl kontrolován v Janově v odpoledních hodinách. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní a vyšší než 1,8 promile.

Pozitivní byl i test na drogy, který ukázal na canabis a amfetamin.

"Motorista se po výzvě podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve. Na základě výsledku šetření policie v Hamru 30letému Litvínovanu sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek," uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

To na jiném místě policisté objevili pěstírnu marihuany.

"Policie v Mostě šetřila podezření na pěstování marihuany v jednom mosteckém bytě na sídlišti Výsluní. Kriminalisté provedli domovní prohlídku a v bytě našli různé věci, které sloužily k indoorovému pěstování rostliny konopí," uvedla mluvčí.

Podle světlákové na místě policisté zajistili 517 g sušeného konopí, 17 kusů rostlin v syrovém stavu, plastové nádoby s tekutinou, ventilátory, časový spínač, osvětlení. Zajištěné věci byly předány odboru kriminalistické techniky a expertiz k odbornému zkoumání.

"Dle výsledků zkoumání toto technologické zařízení bylo provozuschopné a sloužilo k pěstování marihuany. V rostlinných vzorcích byly prokázány kanabinoidní látky. Drogu měl v bytě pěstovat 31letý muž z Mostu. Policie ho obvinila z přečinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muž je stíhán na svobodě," dodala policejní mluvčí.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516