Cizinci u silnic okrádají řidiče. Zastavovat se nevyplácí

28. červenec 2015 | 00:23
Auto, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR/HZSAuto, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR/HZS

Ústecký kraj - Policisté v Ústeckém kraji opět zaznamenali skupiny rumunských státních příslušníků, které se objevují zejména na hlavních tazích v kraji, například v blízkosti dálnice D8 na Litoměřicku a Teplicku. Skupiny postávají u silnice s odstaveným vozidlem a zastavují řidiče.

Cizinci jezdí v drahých vozech továrních značek Mercedes, Audi apod. s mezinárodními poznávacími značkami.

Pod různými legendami řidičům, kteří jim zastaví, pak nabízí „zlaté“ šperky, které ale nejsou ze zlata, jako protihodnotu. Nejčastěji požadují peníze či pomoc, protože jim došel benzín. Lidé, kteří jim uvěří, tak mohou snadno přijít o nemalé peníze. Navíc hrozí i další riziko okradení, popřípadě i fyzické újmy.

"Setkání s těmito skupinami cizinců by se proto lidé měli maximálně vyhýbat a vůbec nezastavovat, případně ihned po zjištění, že se jedná o výše zmíněnou skupinu, z místa odjet," uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková.

"Policie vyzývá všechny občany, zejména řidiče motorových vozidel, aby na výzvy těchto osob k zastavení vůbec nereagovali a pokud možno se s nimi vůbec nekontaktovali," varovala policejní mluvčí.

"Zároveň žádáme, aby v případě, že podobnou skupinu zaznamenají, neprodleně vyrozuměli Policii ČR na lince 158, která každé takovéto oznámení důsledně prověří," dodala Šárka Poláčková.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516