Cizinci u silnic okrádají řidiče. Zastavovat se nevyplácí

28. červenec 2015 | 00:23
Auto, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR/HZSAuto, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR/HZS

Ústecký kraj - Policisté v Ústeckém kraji opět zaznamenali skupiny rumunských státních příslušníků, které se objevují zejména na hlavních tazích v kraji, například v blízkosti dálnice D8 na Litoměřicku a Teplicku. Skupiny postávají u silnice s odstaveným vozidlem a zastavují řidiče.

Cizinci jezdí v drahých vozech továrních značek Mercedes, Audi apod. s mezinárodními poznávacími značkami.

Pod různými legendami řidičům, kteří jim zastaví, pak nabízí „zlaté“ šperky, které ale nejsou ze zlata, jako protihodnotu. Nejčastěji požadují peníze či pomoc, protože jim došel benzín. Lidé, kteří jim uvěří, tak mohou snadno přijít o nemalé peníze. Navíc hrozí i další riziko okradení, popřípadě i fyzické újmy.

"Setkání s těmito skupinami cizinců by se proto lidé měli maximálně vyhýbat a vůbec nezastavovat, případně ihned po zjištění, že se jedná o výše zmíněnou skupinu, z místa odjet," uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková.

"Policie vyzývá všechny občany, zejména řidiče motorových vozidel, aby na výzvy těchto osob k zastavení vůbec nereagovali a pokud možno se s nimi vůbec nekontaktovali," varovala policejní mluvčí.

"Zároveň žádáme, aby v případě, že podobnou skupinu zaznamenají, neprodleně vyrozuměli Policii ČR na lince 158, která každé takovéto oznámení důsledně prověří," dodala Šárka Poláčková.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516