Zrušte tramvaj mezi Mostem a Litvínovem, žádají Mostečané. Zelení jsou proti

2. květen 2016 | 20:43
Tramvaj v Záluží. Foto: archiv MojeMostecko.czTramvaj v Záluží. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most, Litvínov - Tramvajová linka mezi Mostem a Litvínovem je trnem v oku opozičního Sdružení Mostečané Mostu (SMM). Hnutí navrhlo, aby trať byla zrušena a místo ní rozšířena silnice. MHD mezi oběma městy by zajišťovaly jen autobusy.

Vlažně se k záměru SMM staví primátor Jan Paparega (Severočeši Most), který pro média uvedl, že naopak mostecká radnice plánuje tramvajovou dopravu rozvíjet a modernizovat. Záměr kritizuje i mostecká pobočka Strany zelených.

Hlavním argumentem Mostečanů je levnější provoz MHD, ale hlavně rozšíření komunikace I/27 mezi Mostem a Litvínovem přes Záluží. Silnice by se podle SMM měla rozšířit na čtyřpruh.

Aby se záměrem na zrušení tramvajové trati nazývané i jako rychlodráha mostecké zastupitelstvo zabývalo, vyzval bývalý předseda představenstva Dopravního podniku Arnošt Ševčík (SMM).

Dalším argumentem podle exředitele DP je snaha ušetřit finance na modernizaci trati, neboť "linka je prodělečná a do chemičky jezdí méně lidí".

Naopak podle současného ředitele DP a zastupitele Daniela Dunovského (Severočeši Most) je tramvajová doprava ekologická.

Proti záměru zrušit meziměstkou tramvajovou linku je i Strana zelených.

"Toto jedinečné spojení, které kdysi mělo navazovat na spojení se Žatcem a průmyslovou zónou Triangle, se nyní stává pro některé politiky Sdružení Mostečané Mostu trnem v oku, zejména z ekonomických důvodů. Bohužel navrhovatelé zapomínají na ekologičnost provozu, jeho plynulost a v neposlední řadě i symboliku, kterou si Most jako jediné město v Ústeckém kraji díky tramvajovému spojení udržuje. Nejen, že je tramvajová doprava ekologická, ale samotné tramvaje mají také daleko delší životnost než-li autobusy," uvedl v prohlášení předseda mosteckých zelených Jan Hrubeš.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516