Zrušte tramvaj mezi Mostem a Litvínovem, žádají Mostečané. Zelení jsou proti

2. květen 2016 | 20:43
Tramvaj v Záluží. Foto: archiv MojeMostecko.czTramvaj v Záluží. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most, Litvínov - Tramvajová linka mezi Mostem a Litvínovem je trnem v oku opozičního Sdružení Mostečané Mostu (SMM). Hnutí navrhlo, aby trať byla zrušena a místo ní rozšířena silnice. MHD mezi oběma městy by zajišťovaly jen autobusy.

Vlažně se k záměru SMM staví primátor Jan Paparega (Severočeši Most), který pro média uvedl, že naopak mostecká radnice plánuje tramvajovou dopravu rozvíjet a modernizovat. Záměr kritizuje i mostecká pobočka Strany zelených.

Hlavním argumentem Mostečanů je levnější provoz MHD, ale hlavně rozšíření komunikace I/27 mezi Mostem a Litvínovem přes Záluží. Silnice by se podle SMM měla rozšířit na čtyřpruh.

Aby se záměrem na zrušení tramvajové trati nazývané i jako rychlodráha mostecké zastupitelstvo zabývalo, vyzval bývalý předseda představenstva Dopravního podniku Arnošt Ševčík (SMM).

Dalším argumentem podle exředitele DP je snaha ušetřit finance na modernizaci trati, neboť "linka je prodělečná a do chemičky jezdí méně lidí".

Naopak podle současného ředitele DP a zastupitele Daniela Dunovského (Severočeši Most) je tramvajová doprava ekologická.

Proti záměru zrušit meziměstkou tramvajovou linku je i Strana zelených.

"Toto jedinečné spojení, které kdysi mělo navazovat na spojení se Žatcem a průmyslovou zónou Triangle, se nyní stává pro některé politiky Sdružení Mostečané Mostu trnem v oku, zejména z ekonomických důvodů. Bohužel navrhovatelé zapomínají na ekologičnost provozu, jeho plynulost a v neposlední řadě i symboliku, kterou si Most jako jediné město v Ústeckém kraji díky tramvajovému spojení udržuje. Nejen, že je tramvajová doprava ekologická, ale samotné tramvaje mají také daleko delší životnost než-li autobusy," uvedl v prohlášení předseda mosteckých zelených Jan Hrubeš.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516