Zpověď Aleny Dernerové k vyškrtnutí ze senátních voleb: Chtějí mě zníčit!

4. říjen 2016 | 12:09
Alena Dernerová. Foto: archiv SenátAlena Dernerová. Foto: archiv Senát

MOSTECKO - Dosluhující senátorka Alena Dernerová asi nebude moci mandát obhájit do senátních voleb. Ona sama hovoří o cíleném útoku za její kritiku poměrů v Ústeckém kraji a ve své zpovědi odhaluje, jak údajně probíhal proces jejího možného politického konce.

Prohlášení Aleny Dernerové

Kandiduji do 2. volebního období do Senátu Parlamentu ČR. Při prvé volbě jsem kritizovala předražené nákupy   Krajské zdravotní  a následně měla problémy  a byla odejita z práce.

Když jsem se rozhodla kandidovat znovu, myslela jsem si,  že už mě nic nepřekvapí. Hluboce jsem se mýlila. Praktiky Klondajku,  zastupované   JUDr. Hanou  Jeníčkovou,  mě o tom přesvědčily. Každý kandidát, strana a hnutí musí mít svého zmocněnce. Zmocněncem Severočechů je paní  Ing. Marta Pípalová,  jejíž mandát  bez jejího vědomí Hana Jeníčková zrušila a sama se jmenovala na její pozici. Následně požádala úřednici Krajského úřadu v Ústí nad Labem  o stažení kandidátky Severočechů a během dvou hodin jí bylo vyhověno… Nikdo ze Severočechů o tomto nebyl informován včetně náhradníka zmocněnce.

Obdobně postupovala v mém případě, kdy odvolala mého zmocněnce, paní Zuzanu Jiříkovou, opět se jmenovala mým zmocněncem a na magistrátu v Mostě požadovala zrušení mé kandidatury do Senátu, opět bez vědomí Severočechů. Úřednice magistrátu ale zatím nerozhodla.

Předseda Nadace Charty 77 pan prof. Janouch mi řekl, že by tuto situaci očekával  v nějaké zemi střední Afriky. Ve  Švédsku by toto nebylo vůbec přípustné.

Co se mé kandidatury týče, čekám na verdikt úřednice magistrátu v Mostě, který vyřkne v pondělí 3.10.216.  Od pátku má tato úřednice právní stanovisko, které bylo vypracováno právním zástupcem Severočechů. Názor našeho právního zástupce je, že postup paní Jeníčkové je nezákonný.

Já za sebe vnímám postup paní Jeníčkové jako amorální a bezskrupulózní. Tento čin nemá obdoby v dějinách demokratických voleb od Sametové revoluce. V současné době jednají za mě a za Severočechy právníci.

Doufám, že v tomto případě nebude spravedlenost opravdu slepá a nenechá se tedy nikým a ničím ovlivnit.

Komentář Janusze Konieczného z Nadačního fondu proti korupci

K případnému vyškrtnutí byl podán návrh, nicméně mostecká radnice tomuto návrhu prozatím nevyhověla a podle mého přesvědčení, odhadu a i určitým seznámením se s případem ani nevyškrtne, neboť by takovýto krok byl podle mého přesvědčení protizákonný. Tedy přinejmenším by bylo vhodné uvést, že tedy mostecká radnice prozatím nevyhověla návrhu na vyškrtnutí Aleny Dernerové.

SOUVISEJÍCÍ:  Dernerová, Paparega, Schwarz, Zelenka... Severočeši.cz jsou vyškrtnuti z voleb

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516