Výhra nad Spartou je pokaždé úspěchem, cenil si litvínovský kapitán Michal Trávníček dvou bodů

28. září 2015 | 22:08
Michal Trávniček. Foto: archiv MojeMostecko.czMichal Trávniček. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov - Hokejisté Litvínova si připsali v extralize vítězství nad pražskou Spartou, čímž ukončili šňůru čtyř porážek v řadě. Navíc skolili soupeře, který přijel na sever Čech v roli lídra tabulky. Takže v litvínovském táboře panovala dvojnásobná radost - z potřebného bodového zisku i z výhry právě nad pražským rivalem.

Kapitán litvínovského mužstva Michal Trávníček věří, že úřadující mistr půjde ve výkonech ještě nahoru.

„Vítězství nad Spartou je pokaždé úspěchem, ať je tento soupeř první nebo i na jiném místě v tabulce. Vážíme si toho, že jsme se dokázali dvakrát vrátit do zápasu, když jsme prohrávali o gól. Je to výraz, že jsme bojovali do poslední chvíle a vyšlo nám to při samostatných nájezdech. V nich jsme urvali dva body po výsledku 3:2,“ líčil zkušený útočník.

Rozdíl oproti dřívějším utkáním byl v tom, že Litvínovští výborně odehráli třetí třetinu. Předtím zrovna v těchto fázích zápasů inkasovali, tentokrát bojovností i odolností svou hru naopak vygradovali. „Vyvarovali jsme se předešlých výpadků. Ale ani po zápasech, v nichž jsme nebodovali, nebyla nálada nijak skleslá. Nehráli jsme špatně, akorát nevycházely poslední minuty. Horší by bylo, kdybychom nehráli dobře a ještě dostávali hodně gólů,“ mínil Trávníček.

Pozitivní obrat spatřoval v taktičtějším pojetí. „Předtím jsme se snažili hrát pořád dopředu a byly pasáže, kdy jsme nebyli důslední do obrany. To se nám vymstilo. Proti Spartě jsme už byli vyváženější jako tým, co se týče herního projevu,“ pokusil se o srovnání.

Litvínov pokračuje v sérii domácích zápasů - v pátek 2. října 2015 hostí Mladou Boleslav a hned v neděli 4. října v repríze jarního finále vicemistra z Třince. „Musíme se zaměřit na součinnost obrany a útoku, aby nám to šlapalo jako loni a neměli jsme ve středním pásmu průchodná místa. Věřím, že se odpíchneme a budeme se zlepšovat,“ naznačil Trávníček, jakým směrem se tým hodlá ubírat.

Stále se vyskytují otázky, týkající se hráčských změn v kádru. Především se tedy probírají odchody brankáře Pavla Francouze do ruské KHL, útočníka Jakuba Petružálka do Švédska i ukončení aktivní kariéry Martina Ručinského.

„Změny nastávají, hráči odcházejí a přicházejí. Nemůžeme se na to pořád vymlouvat nebo se tím zabývat,“ utnul litvínovský kapitán polemiky na toto téma.

ČTĚTE:  Souhrn hokejové extraligy: Litvínov porazil Spartu!

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516