Vloni otevřeli silniční přechod a letos: Z Litvínova vyjíždí autobus do Olbernhau

8. červen 2016 | 09:28
Cyklobus. Foto: archiv Ústecký krajCyklobus. Foto: archiv Ústecký kraj

LITVÍNOV, BRANDOV - Z Litvínova přes Brandov do Olbernhau. Zelený krajský autobus vyjíždí na pravidelnou linku do saského příhraničního města v Krušných horách.

Ústecký kraj prodloužil za hranice pravidelnou autobusovou linku číslo 521 Litvínov-Nová Ves v Horách-Hora Svaté Kateřiny-Brandov.

Od neděle 12. června 2016 budou vybrané spoje jezdit po celý týden až do Olbernhau, díky tomu český autobus pojede o čtyři kilometry déle. A zastavovat bude na pěti zastávkách v Olbernhau.

Na české straně vznikne nová zastávka přímo u hraničního přechodu. Ten po svém loňském otevření doznal změn, postavena byla třeba velká čerpací stanice, kterou využívají zejména němečtí řidiči.

V Litvínově vyjíždí autobus z nádraží, dále zastavuje na náměstí Míru, u Máje, Krušnohoru a pak přes Hamr, Janov, Horní Jiřetín do Nové Vsi v Horách.

V cyklistické sezoně budou vybrané spoje vozit i kola. Základní jízdné bude kolem padesáti korun.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.


Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

27/4 / AKTUALITY / MOST - Most má problém se štěnicemi. Zamořeno je až 60 procent domů města, uvedl web Českého rozhlasu Sever s odkazem na MF Dnes. Ta cituje mluvčího SBD Krušnohor Petra Prokeše.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516