Ve Vtelně vznikne nový park. Bude i dětské hřiště

7. listopad 2015 | 21:32
Místo, kde bude park. Foto: archiv Město MostMísto, kde bude park. Foto: archiv Město Most

Most - Nový park bude vybudován uprostřed křižovatky ulic Mostecká, U Špejcharu a Luční ve Vtelně. Kromě zatravněné plochy a čtyř chodníků zde bude postaveno i nové odpočinkové místo s lavičkami a malé dětské hřiště.

Navíc zde budou umístěny i tři smírčí kříže a zrestaurovaný kamenný barokní podstavec, který původně stál u místního hřbitova. Parkové úpravy by měly začít ještě v letošním roce, dokončeny pak budou zřejmě na jaře.

„Nový park bude vklíněný mezi místní komunikace, čímž je dán i jeho přibližně troj­úhelníkový tvar. Západní a se­verní okraj parku budou lemo­vat dva chodníky s povrchem z betonové zámkové dlažby, u nichž bude nově umístěno šest stožárů s veřejným osvět­lením," vysvětlila Martina Šťastná z odboru investic a ko­munálního hospodářství mos­teckého magistrátu.

"Napříč zatravněnou plo­chou pak povedou dva chod­níky s mlatovým povrchem s tím, že v místě jejich křížení bude vytvořeno kruhové odpo­činkové místo se čtyřmi lavič­kami a dvěma odpadkovými koši. Vyroste zde i malé dět­ské hřiště,“ dodala.

Součástí nového parku bu­dou i tři smírčí kříže a ka­menný barokní podstavec, které byly původně umístěny u hřbitova farního kostela ve Vtelně.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516