Ve Vtelně vznikne nový park. Bude i dětské hřiště

7. listopad 2015 | 21:32
Místo, kde bude park. Foto: archiv Město MostMísto, kde bude park. Foto: archiv Město Most

Most - Nový park bude vybudován uprostřed křižovatky ulic Mostecká, U Špejcharu a Luční ve Vtelně. Kromě zatravněné plochy a čtyř chodníků zde bude postaveno i nové odpočinkové místo s lavičkami a malé dětské hřiště.

Navíc zde budou umístěny i tři smírčí kříže a zrestaurovaný kamenný barokní podstavec, který původně stál u místního hřbitova. Parkové úpravy by měly začít ještě v letošním roce, dokončeny pak budou zřejmě na jaře.

„Nový park bude vklíněný mezi místní komunikace, čímž je dán i jeho přibližně troj­úhelníkový tvar. Západní a se­verní okraj parku budou lemo­vat dva chodníky s povrchem z betonové zámkové dlažby, u nichž bude nově umístěno šest stožárů s veřejným osvět­lením," vysvětlila Martina Šťastná z odboru investic a ko­munálního hospodářství mos­teckého magistrátu.

"Napříč zatravněnou plo­chou pak povedou dva chod­níky s mlatovým povrchem s tím, že v místě jejich křížení bude vytvořeno kruhové odpo­činkové místo se čtyřmi lavič­kami a dvěma odpadkovými koši. Vyroste zde i malé dět­ské hřiště,“ dodala.

Součástí nového parku bu­dou i tři smírčí kříže a ka­menný barokní podstavec, které byly původně umístěny u hřbitova farního kostela ve Vtelně.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře



Top zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.




SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516