V Mostě zdraží placené parkování. Má dojít k redukci či kšeftování s trvalým stáním

19. listopad 2015 | 17:49
Magistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.czMagistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Obrovské množství značek s vyhrazeným parkovacím místem. Netradiční obrázek, avšak pro sídliště v Mostě zcela typické. Vedení města se to nelíbí a rada navrhuje, aby se parkovací místa výrazně zdražila.

Nikoliv 4500 korun, ale 9600 korun ročně by mělo od ledna 2016 stát vyhrazené placené místo, které si řidiči pronajímají od města. Celkem tak činí 1124 lidí.

Vedení Mostu argumentuje zdražením poplatku z několika důvodů: oproti jiným severočeským městům je poplatek levnější. Třeba v Ústí nad Labem roční pronájem místa stojí 16 tisíc korun, v Teplicích 12 tisíc a v Děčíně 15 tisíc korun.

Dalším důvodem zdražení je snaha omezit les značek. Město si slibuje, že někteří řidiči nebudou chtít za placené místo více utrácet než současných 4,5 tisíce korun.

A město dokonce uvádí, že s placenými místy se "kšeftuje". Ti, co zaplatí městu, vyhrazené parkování dále přeprodávají či dokonce si tím zvyšují cenu bytu.

Návrh radních ještě bude projednávat zastupitelstvo města, které musí schválit městskou vyhlášku.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / HORNÍ JIŘETÍN - Žáci ze základní školy v Horním Jiřetíně měli netradiční výuku. Učili se o nových technologiích a obnovitelných zdrojích energie, navíc si mohli pochutnat na zmrzlině mražené mobilním solárním systémem, vyrobit peněženku z nápojového kartonu či náušnice z pivních zátek, nebo nasadit brýle s virtuální realitou a podívat se na chvíli do Arktidy.


Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516