V Mostě se budou rušit vyhrazená místa, parkování na sídlištích zdraží

25. leden 2016 | 23:57
Parkování v Mostě. Foto: archiv město MostParkování v Mostě. Foto: archiv město Most

Most - Město plánuje zrušit vyhrazená parkovací místa v mosteckých ulicích. Zdůvodňuje to diskriminací většiny řidičů. Třeba, že rezidenti znemožňují parkování ostatním Mostečanům i v době, kdy je například v práci nebo na dovolené.

Město vyhrazená místa postupně zruší.

Prvním krokem je rozhodnutí o zvýšení správního poplatku na 9 600 korun ročně, zrušení poplatku za takzvaná roštová stání a neobnovování stávajících smluv poté, co vyprší jejich platnost, která je stanovena na pět let.

"Ve srovnání s jinými městy v Ús­teckém kraji je v Mostě výrazně vyšší počet vyhrazených parkovacích míst, plných 1558, z nichž převážnou vět­šinu, tedy 1124, tvoří takzvaná obecná vyhrazená parkovací místa. Například v Lounech a Chomutově přitom ne­mají žádná takováto vyhrazená místa, v Teplicích jich je třicet a v Ústí nad Labem, které má téměř o polovinu vyšší počet obyvatel, bychom našli pouze čtyři," uvedl náměstek pri­mátora Marek Hrvol.

"Naším cílem je proto v ná­sledujících letech tato vyhrazená par­kovací místa úplně zrušit a poskytnout tak všem řidičům rovné podmínky. Tato opatření se nebudou týkat vyhra­zených parkovacích míst pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P, třebaže i těch je v Mostě výrazně více než v dalších městech v kraji,“ konstatoval náměstek mosteckého primátora.

"Samozřejmě si ale uvědomujeme, že toto opatření problém s parkováním ve městě zcela nevyřeší, proto budeme i nadále po­kračovat v budování nových parko­vacích míst. Jen od roku 2010 jich bylo v Mostě vybudováno 1 500 a dal­ších 600 vzniklo úpravou dopravního značení. Na sídlišti Liščí Vrch takto vzniklo asi sto nových parkovacích míst. Tímto způsobem budeme po­kračovat i v dalších částech města. Již nyní se zpracovává projektová doku­mentace na úpravu dopravního režimu na sídlišti Výsluní, kde by mělo vyrůst zhruba 170 nových parkovacích míst,“ doplnil Marek Hrvol.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / HORNÍ JIŘETÍN - Žáci ze základní školy v Horním Jiřetíně měli netradiční výuku. Učili se o nových technologiích a obnovitelných zdrojích energie, navíc si mohli pochutnat na zmrzlině mražené mobilním solárním systémem, vyrobit peněženku z nápojového kartonu či náušnice z pivních zátek, nebo nasadit brýle s virtuální realitou a podívat se na chvíli do Arktidy.


Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516