V Mostě se budou rušit vyhrazená místa, parkování na sídlištích zdraží

25. leden 2016 | 23:57
Parkování v Mostě. Foto: archiv město MostParkování v Mostě. Foto: archiv město Most

Most - Město plánuje zrušit vyhrazená parkovací místa v mosteckých ulicích. Zdůvodňuje to diskriminací většiny řidičů. Třeba, že rezidenti znemožňují parkování ostatním Mostečanům i v době, kdy je například v práci nebo na dovolené.

Město vyhrazená místa postupně zruší.

Prvním krokem je rozhodnutí o zvýšení správního poplatku na 9 600 korun ročně, zrušení poplatku za takzvaná roštová stání a neobnovování stávajících smluv poté, co vyprší jejich platnost, která je stanovena na pět let.

"Ve srovnání s jinými městy v Ús­teckém kraji je v Mostě výrazně vyšší počet vyhrazených parkovacích míst, plných 1558, z nichž převážnou vět­šinu, tedy 1124, tvoří takzvaná obecná vyhrazená parkovací místa. Například v Lounech a Chomutově přitom ne­mají žádná takováto vyhrazená místa, v Teplicích jich je třicet a v Ústí nad Labem, které má téměř o polovinu vyšší počet obyvatel, bychom našli pouze čtyři," uvedl náměstek pri­mátora Marek Hrvol.

"Naším cílem je proto v ná­sledujících letech tato vyhrazená par­kovací místa úplně zrušit a poskytnout tak všem řidičům rovné podmínky. Tato opatření se nebudou týkat vyhra­zených parkovacích míst pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P, třebaže i těch je v Mostě výrazně více než v dalších městech v kraji,“ konstatoval náměstek mosteckého primátora.

"Samozřejmě si ale uvědomujeme, že toto opatření problém s parkováním ve městě zcela nevyřeší, proto budeme i nadále po­kračovat v budování nových parko­vacích míst. Jen od roku 2010 jich bylo v Mostě vybudováno 1 500 a dal­ších 600 vzniklo úpravou dopravního značení. Na sídlišti Liščí Vrch takto vzniklo asi sto nových parkovacích míst. Tímto způsobem budeme po­kračovat i v dalších částech města. Již nyní se zpracovává projektová doku­mentace na úpravu dopravního režimu na sídlišti Výsluní, kde by mělo vyrůst zhruba 170 nových parkovacích míst,“ doplnil Marek Hrvol.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516