V Mostě se budou rušit vyhrazená místa, parkování na sídlištích zdraží

25. leden 2016 | 23:57
Parkování v Mostě. Foto: archiv město MostParkování v Mostě. Foto: archiv město Most

Most - Město plánuje zrušit vyhrazená parkovací místa v mosteckých ulicích. Zdůvodňuje to diskriminací většiny řidičů. Třeba, že rezidenti znemožňují parkování ostatním Mostečanům i v době, kdy je například v práci nebo na dovolené.

Město vyhrazená místa postupně zruší.

Prvním krokem je rozhodnutí o zvýšení správního poplatku na 9 600 korun ročně, zrušení poplatku za takzvaná roštová stání a neobnovování stávajících smluv poté, co vyprší jejich platnost, která je stanovena na pět let.

"Ve srovnání s jinými městy v Ús­teckém kraji je v Mostě výrazně vyšší počet vyhrazených parkovacích míst, plných 1558, z nichž převážnou vět­šinu, tedy 1124, tvoří takzvaná obecná vyhrazená parkovací místa. Například v Lounech a Chomutově přitom ne­mají žádná takováto vyhrazená místa, v Teplicích jich je třicet a v Ústí nad Labem, které má téměř o polovinu vyšší počet obyvatel, bychom našli pouze čtyři," uvedl náměstek pri­mátora Marek Hrvol.

"Naším cílem je proto v ná­sledujících letech tato vyhrazená par­kovací místa úplně zrušit a poskytnout tak všem řidičům rovné podmínky. Tato opatření se nebudou týkat vyhra­zených parkovacích míst pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P, třebaže i těch je v Mostě výrazně více než v dalších městech v kraji,“ konstatoval náměstek mosteckého primátora.

"Samozřejmě si ale uvědomujeme, že toto opatření problém s parkováním ve městě zcela nevyřeší, proto budeme i nadále po­kračovat v budování nových parko­vacích míst. Jen od roku 2010 jich bylo v Mostě vybudováno 1 500 a dal­ších 600 vzniklo úpravou dopravního značení. Na sídlišti Liščí Vrch takto vzniklo asi sto nových parkovacích míst. Tímto způsobem budeme po­kračovat i v dalších částech města. Již nyní se zpracovává projektová doku­mentace na úpravu dopravního režimu na sídlišti Výsluní, kde by mělo vyrůst zhruba 170 nových parkovacích míst,“ doplnil Marek Hrvol.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516