V Mostě i Litvínově mají jezdit modernizované tramvaje

7. červen 2016 | 13:29
Modernizovaná tramvaj. Foto: archiv DPMLModernizovaná tramvaj. Foto: archiv DPML

MOST, LITVÍNOV - Již třetí tramvaj typu Vario za několik měsíců nasadí Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova na své tramvajové linky, chystá i investice do tramvajové trati. Modernizaci tramvaje T3 na Vario provádí dopravní podnik vlastními silami.

Tramvaje Vario LFR vznikají komplexní rekonstrukcí a modernizací v provozu osvědčených tramvají typu T3. Při rekonstrukci jsou vozy, mimo jiné, vybaveny moderní elektrickou výzbrojí, modernizovanými podvozky a vozovou skříní s nízkopodlažní střední částí.

Vozidla Vario LFR podle vedení Dopravního podniku představují ekonomicky výhodné řešení obnovy tramvajového vozového parku a zároveň zvýšení bezbariérové přepravní kapacity. První vůz byl do pravidelného provozu s cestujícími zařazen 15. ledna 2013.

Dopravní podnik tak pokračuje v obnově tramvajového vozového parku a touto aktivitou navazuje na nedávno dokončený Integrovaný plán rozvoje města Mostu – doprava.

„Modernizovaná tramvaj bude částečně nízkopodlažní, lépe vytápěná a celkově přívětivá. Pokračujeme tak v trendu lepších služeb pro veřejnost, ve zkvalitňování veřejné hromadné dopravy,“ řekl ředitel dopravního podniku Daniel Dunovský.

Podle jeho slov dopravní podnik hodlá pořídit i další plně nízkopodlažní tramvaje, které by spolufinancoval Integrovaný regionální operační program.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516