V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28. červenec 2017 | 17:41
Bytové domy, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.czBytové domy, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.cz

MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.

„Hledáme možnosti, jak ochránit slušné obyvatele města před kumulováním sociálně nepřizpůsobivých na určitých místech města, kde pak dochází ke zvýšenému výskytu sociálně negativních jevů. Už jsme vytipovali nejkritičtější místa v Mostě,“ informovala náměstkyně primátora Markéta Stará.

Vydání opatření musí být důvodné, lze jej vyhlásit pro oblasti, kde dochází ve zvýšené míře k porušování veřejného pořádku, kde lze sledovat nepříznivé vlivy působící především na děti, kde se vyskytují osoby pod vlivem návykových látek apod.

V Mostě se uvažuje o následujících oblastech – takzvané stovky (bloky 89 až 100), některé bloky a čísla popisná v ulicích M. G. Dobnera, K. H. Borovského, Javorová, U Věžových domů a ve vytipovaných blocích v takzvaných sedmistovkách.

Proti opatření mohou podat námitky pouze vlastníci nemovitostí nacházející se v oblasti uvedené v návrhu opatření.

Bude-li pro uvedené části města opatření vydáno, musí orgán pomoci v hmotné nouzi (úřad práce) prověřit, zda žadatel o dávku na bydlení neužívá byt nacházející se v oblasti, pro niž bylo opatření vydáno. Pokud ano a pokud žadateli vzniklo vlastnické právo nebo právo na užívání bytu až po vydání opatření, pak tento žadatel dávku na bydlení nedostane.

„Snažíme se využít všech zákonných možností, jak regulovat sociálně nežádoucí jevy a jak ochránit slušné obyvatele,“ zdůvodňuje záměr města náměstkyně Stará.

Radní pověřili primátora, aby ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Most a místním pracovištěm úřadu práce připravili podklady, na jejichž základě bude vypracována žádost pro vydání tohoto opatření.

Město vychází i z vlastních poznatků, které získalo při takzvaném mapování v některých částech města. O vydání opatření může požádat obec u příslušného pověřeného obecního úřadu a to na základě novelizovaného zákona o pomoci v hmotné nouzi, který nabyl účinnosti 1. června 2017.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516