V extralize ještě nechytal, ale v Lize mistrů brankář Petrásek dominuje

5. listopad 2015 | 01:43
Hokejová liga mistrů v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.czHokejová liga mistrů v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov - Poněkud nezvyklou sezónu zatím prožívá hokejový gólman Michael Petrásek. Třebaže patří do brankářské čtveřice HC Verva Litvínov, v extralize dosud ani jednou nenastoupil. Herní praxi získává v prvoligovém Mostě, a když je povolán do litvínovského „áčka“, dostává šanci v Lize mistrů. Je to tedy opačný model, než jaký by se dal u mladého brankáře očekávat.

Obdivuhodné je, že si na evropském kolbišti navzdory chybějícím extraligovým zkušenostem počíná s nečekaným přehledem. „Chytal jsem ve Vídni, pak doma s francouzským Grenoblem, kdy to byla při naší výhře 6:4 dobrá přestřelka. A vyšlo nám to i proti Frölundě,“ dával Petrásek najevo překvapení, ale i spokojenost po duelu s lídrem švédské ligy. Litvínov zvítězil 2:1. A to i díky spolehlivému výkonu brankáře, který v utkání dominoval.

Vítězné tažení v Lize mistrů je pro litvínovský klub příjemným oživením podzimu, v němž ale tým nijak nezáří v extralize. Byť Petrásek zatím neokusil atmosféru nejvyšší soutěže, je součástí mužstva. „To, že nám to v extralize nejde, samozřejmě sami řešíme. Měli jsme sezení s trenéry po zápase s Hradcem Králové. Něco jsme si řekli a chceme se i díky vydařenému souboji s Frölundou i v lize vrátit na vítěznou vlnu a posunout se v tabulce výš,“ tvrdil gólman.

Po osmifinálové odvetě play off Ligy mistrů ve švédském Göteborgu 10. listopadu 2015 nastoupí Litvínov v pátek 13. listopadu v extralize proti Plzni. „Není to legrace. Tabulka se začíná trhat. Lidi nám nadávají, že to vypouštíme schválně, ale to není pravda,“ řekl rázně.

Chce být i nadále trpělivý, co se týče případného startu v extralize. „Že nemáme výsledky, není jen chyba v brankáři Janusovi. Chytá výborně. Čekám na šanci, snažím se pracovat v tréninku s „áčkem“. V Litvínově jsem první sezónu, smlouvu mám na tři roky a snad se prosadím,“ dodal Petrásek odhodlaně.

Trenér Radim Rulík si pochvaloval Petráskovo počínání v Lize mistrů: „Měli jsme v plánu, že ho nasadíme i proti silnému švédskému soupeři. Mohl to být risk, ale Michael zápas zvládl.“

ČTĚTE: Souhrn Champions Hockey League: Litvínov překvapil, šanci na postup má i Liberec

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516