Územní plán Mostu: Město mění mapu se stavebními pozemky

23. březen 2017 | 08:11
Magistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.czMagistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz

MOST - Vášnivé diskuse a zjistřená atmosféra. A také návrhy, o kterých se po připomínkách veřejnosti bude hlasovat v zastupitelstvu. Tak vypadá situace okolo návrhu územního plánu města Most.

Návrh předložený k pondělnímu (20.3.2017) veřejnému projednání v zaplněném radničním sále představil nové plochy, které v budoucnu mohou sloužit pro bytovou výstavbu, rozvoj průmyslu a ploch k rekreaci.

Podle návrhu se počítá do roku 2030 s výstavbou rodinných a bytových domů v celkovém počtu 1400 bytů, a to na území města. Konkrétně v oblasti u budoucí rekreační zóny mosteckého jezera. Dále ve Vtelně a u parku Hrabák.

Naopak územní plán ustupuje od možnosti bytové výstavby v lokalitě Rudolice, Střimická výsypka, Na Sadech za Baumaxem. Možná bytová výstavba v Čepirozích je odložena až po roce 2055.

Průmyslová zóna se má rozvíjet v Komořanech.

Platný územní plán je z roku 2002 a nový, právě projednávaný, ho má zcela nahradit.

Poprask vyvolala zejména změna v uvažované bytové zástavbě. Zatímco jedna část majitelů pozemků má podle kritiků i z řad politiků ztratit šanci využít své pozemky pro výstavbu domů, druhá tuto příležitost naopak získá.

"Pan primátor navrhuje v novém územním plánu statutárního města zrušit určení statisíců metrů čtverečních pozemků pro výstavbu rodinných domků – a to jak mnoha soukromým investorům, tak i na pozemcích města (jde o pozemky za bývalým Baumaxem, dále v Čepirozích, ve Vtelně, v Rudolicích a dalších částech města) a chce z nich udělat veřejnou zeleň. Obratem ale navrhuje schválení nových pozemků k výstavbě rodinných domků ve Vtelně o celkové výměře 91 179 m2. Vlastníkem těchto pozemků je firma Bestla, jejímž jediným majitelem je Ivan Paparega, otec primátora," uvedlo v tiskovém prohlášení Sdružení Mostečané Mostu (SMM).

S výkladem SMM nesouhlasí mostecký primátor Jan Paparega, který pro MojeMostecko.cz reagoval, že on nic nepředkládá, nenavrhuje, ani neruší.

"Práce na novém územním plánu započaly dříve, než-li jsem byl zvolen primátorem města Most. Rozvoj města navíc není v kompetenci primátora, ale v kompetenci náměstka primátora, který bude finální podobu nového územního plánu předkládat," konstatoval.

"Žádosti o zařazení pozemků, které jsou zmiňovány SMM, do nového územního plánu, byly doručeny na podatelnu magistrátu města v únoru 2013, tedy v době, kdy jsem seděl v opozici a nebylo možné předvídat, že v době schvalování nového územního plánu budu primátorem města. V dané věci se jedná o návrh nového územního plánu, jehož definitivní podobu nyní nelze předjímat. Pozemky, které jsou ve vlastnictví společnosti, kterou vlastní můj otec, nemusí být v konečném důsledku do nového územního plánu vůbec zapracovány," dodal Jan Paparega.

Veřejnost se k návrhu nového územního plánu může vyjádřit do 27. března 2017.

Vlastníci pozemků a staveb dotčených návrhem, oprávněný investor a zástupce veřejnosti mohou podat nesouhlasné stanovisko. K pozdějším reakcím se nepřihlíží.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516