Těžaři ze Severní energetické stupňují tlak na obyvatele Horního Jiřetína

25. červen 2015 | 22:10
Vladimír Buřt. Foto: archiv MojeMostecko.czVladimír Buřt. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Horní Jiřetín - Další fáze, jak se dostat k uhlí, aby Jan Dienstl zvýšil hodnotu těžařské firmy Severní energetická před případným prodejem, odstartovala. V Horním Jiřetíně se ve schránkách obyvatel objevil leták, který vábí na miliony.

Nabídneme až 6 milionů i za nemovitost v odhadní hodnotě 2,5 milionu. Tak zhruba zní nabídka Severní energetické v letáku, který nechala doručit těžařská firma do schránek obyvatel Horního Jiřetína. V den, kdy do Mostu přijel ministr životního prostředí Richard Brabec.

"Ihned nám začaly drnčet telefony," uvedl pro ČT Zbyněk Olmer, ředitel pro strategickou komunikaci Severní energetické. Vzápětí ale dodal, že nabídka není závazná. Jinými slovy jde jen o test a navázání komunikace.

Pokud by těžaři chtěli prolomit limity, museli by se dohodnout s vlastníky nemovitostí - a to s každým jednotlivě. Nemovitosti nelze vyvlastnit díky zákonu, který prosadil v době poslancování současný litvínovský místostarosta Milan Šťovíček.

To potvrdil i Zbyněk Olmer ze Severní energetické. Stačí tedy, aby jeden majitel nemovitosti nesouhlasil, nelze obec zcela zbourat. "Nemám zájem se vystěhovávat," potvrdil pro ČT starosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt.

Severní energetická zatím neuvažuje, že by přistoupila k hromadnému řešení, například s výstavbou celé nové obce, přestože ji podle svých slov má v návrhu.  "Podle sociologického průzkumu, který jsme si nechali udělat, zhruba 80 % obyvatel Jiřetína uvedlo, že preferuje individuální řešení," řekl Zbyněk Olmer.

Dále uvedl, že těžařská firma chce přímo v Horním Jiřetíně uskutečnit veřejné slyšení.

ČTĚTE:  O uhlí musíme rozhodnout i za limity, řekl v Mostě ministr Brabec

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.


Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

27/4 / AKTUALITY / MOST - Most má problém se štěnicemi. Zamořeno je až 60 procent domů města, uvedl web Českého rozhlasu Sever s odkazem na MF Dnes. Ta cituje mluvčího SBD Krušnohor Petra Prokeše.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516