Těžaři ze Severní energetické stupňují tlak na obyvatele Horního Jiřetína

25. červen 2015 | 22:10
Vladimír Buřt. Foto: archiv MojeMostecko.czVladimír Buřt. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Horní Jiřetín - Další fáze, jak se dostat k uhlí, aby Jan Dienstl zvýšil hodnotu těžařské firmy Severní energetická před případným prodejem, odstartovala. V Horním Jiřetíně se ve schránkách obyvatel objevil leták, který vábí na miliony.

Nabídneme až 6 milionů i za nemovitost v odhadní hodnotě 2,5 milionu. Tak zhruba zní nabídka Severní energetické v letáku, který nechala doručit těžařská firma do schránek obyvatel Horního Jiřetína. V den, kdy do Mostu přijel ministr životního prostředí Richard Brabec.

"Ihned nám začaly drnčet telefony," uvedl pro ČT Zbyněk Olmer, ředitel pro strategickou komunikaci Severní energetické. Vzápětí ale dodal, že nabídka není závazná. Jinými slovy jde jen o test a navázání komunikace.

Pokud by těžaři chtěli prolomit limity, museli by se dohodnout s vlastníky nemovitostí - a to s každým jednotlivě. Nemovitosti nelze vyvlastnit díky zákonu, který prosadil v době poslancování současný litvínovský místostarosta Milan Šťovíček.

To potvrdil i Zbyněk Olmer ze Severní energetické. Stačí tedy, aby jeden majitel nemovitosti nesouhlasil, nelze obec zcela zbourat. "Nemám zájem se vystěhovávat," potvrdil pro ČT starosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt.

Severní energetická zatím neuvažuje, že by přistoupila k hromadnému řešení, například s výstavbou celé nové obce, přestože ji podle svých slov má v návrhu.  "Podle sociologického průzkumu, který jsme si nechali udělat, zhruba 80 % obyvatel Jiřetína uvedlo, že preferuje individuální řešení," řekl Zbyněk Olmer.

Dále uvedl, že těžařská firma chce přímo v Horním Jiřetíně uskutečnit veřejné slyšení.

ČTĚTE:  O uhlí musíme rozhodnout i za limity, řekl v Mostě ministr Brabec

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516