Těžaři ze Severní energetické stupňují tlak na obyvatele Horního Jiřetína

25. červen 2015 | 22:10
Vladimír Buřt. Foto: archiv MojeMostecko.czVladimír Buřt. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Horní Jiřetín - Další fáze, jak se dostat k uhlí, aby Jan Dienstl zvýšil hodnotu těžařské firmy Severní energetická před případným prodejem, odstartovala. V Horním Jiřetíně se ve schránkách obyvatel objevil leták, který vábí na miliony.

Nabídneme až 6 milionů i za nemovitost v odhadní hodnotě 2,5 milionu. Tak zhruba zní nabídka Severní energetické v letáku, který nechala doručit těžařská firma do schránek obyvatel Horního Jiřetína. V den, kdy do Mostu přijel ministr životního prostředí Richard Brabec.

"Ihned nám začaly drnčet telefony," uvedl pro ČT Zbyněk Olmer, ředitel pro strategickou komunikaci Severní energetické. Vzápětí ale dodal, že nabídka není závazná. Jinými slovy jde jen o test a navázání komunikace.

Pokud by těžaři chtěli prolomit limity, museli by se dohodnout s vlastníky nemovitostí - a to s každým jednotlivě. Nemovitosti nelze vyvlastnit díky zákonu, který prosadil v době poslancování současný litvínovský místostarosta Milan Šťovíček.

To potvrdil i Zbyněk Olmer ze Severní energetické. Stačí tedy, aby jeden majitel nemovitosti nesouhlasil, nelze obec zcela zbourat. "Nemám zájem se vystěhovávat," potvrdil pro ČT starosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt.

Severní energetická zatím neuvažuje, že by přistoupila k hromadnému řešení, například s výstavbou celé nové obce, přestože ji podle svých slov má v návrhu.  "Podle sociologického průzkumu, který jsme si nechali udělat, zhruba 80 % obyvatel Jiřetína uvedlo, že preferuje individuální řešení," řekl Zbyněk Olmer.

Dále uvedl, že těžařská firma chce přímo v Horním Jiřetíně uskutečnit veřejné slyšení.

ČTĚTE:  O uhlí musíme rozhodnout i za limity, řekl v Mostě ministr Brabec

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516