Teplárna mění potrubí v Litvínově hned na několika místech

20. červenec 2014 | 11:36
Odstávka dodávky teplé vody na litvínovsku Foto: MěÚ Litvínov - oficialOdstávka dodávky teplé vody na litvínovsku Foto: MěÚ Litvínov - oficial

Litvínov - S dvoudenním předstihem oproti plánovanému harmonogramu skončily poslední práce související s letní odstávkou v dodávce teplé vody, která byla naplánována od 5. do 18. července 2014 celoplošně pro města Most i Litvínov.

Výroba tepla v teplárně byla obnovena ve středu 16. července ve večerních hodinách a většina odběratelů obou měst měla teplou vodu v brzkých ranních hodinách 17. července letošního roku.

Některé domácnosti si však počkají na teplou vodu ještě týden.  V lokalitách, kde probíhají velmi rozsáhlé a náročné rekonstrukce horkovodů, platí i nadále plánované obnovení dodávek teplé vody 25. července 2014, v Litvínově zhruba do 18 hodin.

Cílem rekonstrukcí a výměny části potrubního systému je jednak zajištění maximální spolehlivosti dodávek tepla a teplé vody v nadcházející sezóně, především však minimalizace tepelných ztrát.

Prodloužený termín odstávky se týká lokality „Litvínov střed“ (ul. Vodní, Tržní, Čapkova, Mostecká, Valdštejnská, Studentská, Ukrajinská a Podkrušnohorská), kde se mění zhruba 350 m trasy potrubí 2 x DN 400 v Mostecké ulici, dalších cca 700 m trasy 2x DN 400 na páteřním horkovodu a něco málo přes 200 m trasy DN 300 podél ulice Podkrušnohorská. Odstávka pokračuje i v oblasti „Litvínov Osada“ (u Citadely a 3. ZŠ), kde probíhá 3. a 4. etapa obměny potrubního systému LEBIT.

Všechny práce probíhají podle plánovaného časového harmonogramu, doplnila tisková mluvší společnosti United Energy, a. s. Miloslava Kučerová.

Co na rozsáhlé opravy říkají litvínovští podnikatelé...

Jedním slovem zuří. Podnikatelé, kteří mají své obchody v lokatitách, které jsou díky náročným opravám potrubí již delší dobu uzavřeny přišli a to ve velkém o své zákazníky, kteří se k nim prostě nedostanou a nebo velmi špatně přes rozkopané ulice.

Redakce MojeMostecko.cz oslovila jednu z litvínovských podnikatelek paní Nikolu M., která provozuje svůj obchod z nábytkem a která na otázku zda je znát nějaký pokles tržeb odpověděla: "Rozhodně ano, díky dlouhotrvajícím opravám nám tržby klesly a to z toho důvodu, že lidé jsou pohodlní a prostě nechtějí přeskakovat jako kamzíci provizorní můstky přes chodníky či chodit po staveništi".

Protější obchod ze sportovním vybavením již svou provozovnu uzavírá. Z největší pravděpodobností nebyly hlavním důvodem zmiňované dlouhotrvající litvínovské rekonstrukce potrubí, ale rozhodně tomu moc nepřidali, doplnila litvínovská podnikatelka paní Nikola M.

ČTĚTE: V Roudnici vzniknou zapuštěné kontejnery. Některá místa má hlídat kamera

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516