Střelecký neúspěch beru i na sebe, kál se litvínovský útočník Rostislav Martynek

17. listopad 2014 | 23:30
Rostislav Martynek. Foto: archiv HC LitvínovRostislav Martynek. Foto: archiv HC Litvínov

Litvínov - Ve Zlíně vstřelili pět gólů, o dva dny později hokejisté Litvínova doma nenašli vhodný recept na skvělou defenzivu pražské Slavie. I takové proměny charakterizují probíhající ročník extraligy, v němž se severočeský tým momentálně pohybuje na stále vynikajícím druhém místě tabulky. „Hodnocení toho, že jsme proti Slavii střelecky neuspěli, beru i na sebe,“ konstatoval litvínovský útočník Rostislav Martynek.

Prohra 0:1 mrzela i proto, že šancí na skórování proti Slavii měli hráči domácího celku docela dost. „Jen já jsem se v první třetině dostal do tří příležitostí. Dalo se z nich něco vytěžit, i když jsem najížděl z úhlu,“ líčil Martynek. „I ve třetí části tam byly možnosti. Každý chce dát gól, ale někdy puk doslova skáče po brankové čáře. Kdybychom se aspoň jednou trefili, asi by nás to nakoplo,“ rozvažoval útočník, který vyjádřil nulovou produktivitu jediným výrazem: nemohoucnost.

„Ani v přesilovkách, kterých jsme hráli velký počet, jsme obranu soupeře nezdolali. To asi rozhodlo. Nechci se vymlouvat, že chyběl zraněný nejlepší střelec František Lukeš, ale neúčast takového hráče je znát. Možná by mu tam něco spadlo. Před zápasem jsme se ale o oslabení kádru nebavili, to by nebylo dobré,“ tvrdil Martynek, který také patří k předním litvínovským střelcům. Zaznamenal už osm gólů. Lépe na tom jsou už jen zmíněný František Lukeš s jedenácti a Viktor Hübl s devíti zásahy.

Litvínov padl se Slavií i podruhé v sezóně. „Nedávno jsme v Praze vedli po deseti minutách 3:0 a prohráli jsme 3:6. Nyní jsme si ztracené body chtěli vzít zpátky a oplatit jim porážku. A dvě prohry se stejným celkem v první polovině sezóny - to by se nám stávat nemělo,“ poznamenal útočník, který ale nepropadá skepsi.

„Určitě není na místě nějaká panika. Nemyslím si, že bychom z toho měli dělat velké závěry. Musíme si k tomu ale něco říci,“ uvažoval Martynek.

V litvínovské sestavě se objevují dvě nová jména. V brance dostává příležitost Lukáš Horák, který zaskakuje za zraněného Pavla Francouze. A v obraně už dvakrát nastoupil Tomáš Frolo, naposledy působící ve Škodě Plzeň.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516