Slavia je favoritem, ale budeme bojovat, říká mostecký trenér Peter Dávid

13. květen 2016 | 15:41
Peter Dávid. Foto: archiv DHK Baník MostPeter Dávid. Foto: archiv DHK Baník Most

MOST - Vrchol házenkářské sezóny. Takové označení má finále českého play off interligy žen, v němž se hráčky Baníku Most střetnou se Slavií Praha. Po prvním zápase v Mostě v neděli 15. května 2016 se série přesune do Prahy. Před startem finále se podrobně k bojům o medaile vyjádřili trenér mosteckého celku Peter Dávid a kapitánka týmu Lucia Súkenníková.

Jak hodnotíte odvetný semifinálový zápas play-off s Porubou? Překvapil soupeř něčím?

Peter Dávid: Poruba nás překvapila hlavně v úvodu, kdy jsme zaspali a soupeř toho využil a trestal každou naší chybu. Pomalu jsme se dostávali do zápasu.

Lucia Súkenníková: Oba dva semifinálové zápasy pro nás byly úspěšné a za to jsem pochopitelně ráda. Každý zápas je jiný. V tom odvetném v Mostě jsme měli špatný vstup do zápasu, ale dokázali jsme se postavit na nohy a ve druhém poločase jsme soupeři ukázali, kdo je v tady doma.

Co rozhodlo, že Most oba dva zápasy vyhrál, i když to nebylo zrovna jednoznačné?

Peter Dávid: Rozhodlo hlavně to, že jsme se při různých vývojích zápasu nerozpadli a stále jsme věřili, že vyhrajeme. V obou zápasech jsme ustáli naše slabé chvíle.

Co říkáte na to, že Slavii vede bývalá hráčka Baníku Most a velká osobnost české ženské házené Petra Vítková, která zná velmi dobře bývalé spoluhráčky?

Peter Dávid: Je jasné, že to je pro Slavii jistá výhoda. Petra Vítková zná přímo dokonale plno našich hráček, ale my jsme se už poučili z nevydařeného zápasu na Slavii.

Lucia Súkenníková: Petra nás zná dobře, ale stejně tak i my známe hráčky Slavie. Nemyslím si, že v tom bude nějaká výhoda. Uvidíme.

Co rozhodne finálové zápasy se Slavií? Kdo bude favoritem?

Peter Dávid: Jednoznačně rozhodne denní forma, jakou kdo bude mít. Favoritem je Slavia. V tabulce WHIL skončila před námi, a to se čtyřbodovým náskokem. Navíc v případě třetího finálového zápasu má výhodu domácího prostředí.

Lucia Súkenníková: Jednoznačně připravenost a nasazení. Porveme se o to, abychom první finálový zápas doma vyhrály.

Je pro Most výhodou/nevýhodou začít první finálový zápas doma?

Peter Dávid: Vidím v tom určitou výhodu, ale je to jen můj názor. Když doma vyhrajeme, soupeř pak bude pod tlakem.

Lucia Súkenníková: Myslím, že to je pro nás výhoda. Můžeme do finálových bojů vykročit tou správnou nohou. Uvidíme v neděli.

Peter Dávid zůstává v Mostě i pro další sezónu. Plní mostecké angažmá vaše očekávání? Co na to rodina, která je stále v Německu?

Peter Dávid: Most má velké ambice a velmi dobré podmínky. Vím, že jsem zde na správném místě. Máme kvalitní tým, klub funguje profesionálně a spolupráce s manažerem klubu je na vysoké úrovni. Všichni tady máme ty nejvyšší cíle. K rodině to mám pochopitelně daleko. Vyžaduje to dobré plánování a hodně se najezdím nejen já, ale i manželka. Jsem moc rád, že mě svou přítomností podporuje na zápasech. Bez jejího pochopení by to nefungovalo.

V odvetném zápase s Porubou Lucia Súkenníková odstoupila ze zápasu. Co se stalo? Budete fit na Slavii?

Lucia Súkenníková: Nebylo to nic vážného, jen slabý otřes mozku. Mám tuhý kořínek a finále si nenechám ujít. S holkami se společně porveme o zlaté medaile (smích).

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516