Severočeši.cz vs. Sdružení Mostečané Mostu. Kdo je kdo v kauze?

23. červenec 2014 | 01:18
Logo hnutí Severočeši.czLogo hnutí Severočeši.cz

Most - Hnutí Severočeši.cz nesmí podle verdiktu Okresního soudu v Mostě kandidovat v podzimních komunálních volbách. Je to druhé rozhodnutí, to první kvůli procesním pochybením zrušil Krajský soud v Ústí nad Labem. Proti sobě bojují dvě znesvářené strany.

Politická kauza se táhne několik měsíců, přitom se týká současného vedení mosteckého magistrátu. Na základě podnětu náměstka primátora Luboše Pitína nesmí hnutí Severočeši.cz kandidovat. Kvůli předběžnému opatření.

Právě Pitínovi se nelíbí, že předsedou hnutí se stal Bronislav Schwarz, který je poslancem a krajským zastupitelem. Do jeho skupiny patří i Alena Dernerová, Jiří Zelenka či odvolaný primátor Vlastimil Vozka.

Naopak v Pitínově bloku je Hana Jeníčková, statutární náměstkyně na mostecké radnici. Na té vládne Sdružení Mostečané Mostu, které chce znovu obhájit své posty.

A to je podle Bronislava Schwarze hlavní důvod, proč Pitín blokuje kandidaturu Severočechů. Ti totiž chtějí po podzimních volbách ovládnout mosteckou radnici a zbavit se tak Pitína či Jeníčkové.

ČTĚTE:  Severočeši.cz nesmí v podzimních volbách kandidovat, rozhodl podruhé soud

Kauza nemocnice Most. Ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala odmítá převod špitálu pod město

Severočeši.cz v Litoměřicích potichu hasí politický požár. Distancují se od Mostu?

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / HORNÍ JIŘETÍN - Žáci ze základní školy v Horním Jiřetíně měli netradiční výuku. Učili se o nových technologiích a obnovitelných zdrojích energie, navíc si mohli pochutnat na zmrzlině mražené mobilním solárním systémem, vyrobit peněženku z nápojového kartonu či náušnice z pivních zátek, nebo nasadit brýle s virtuální realitou a podívat se na chvíli do Arktidy.


Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516