Severočeši.cz vs. Sdružení Mostečané Mostu. Kdo je kdo v kauze?

23. červenec 2014 | 01:18
Logo hnutí Severočeši.czLogo hnutí Severočeši.cz

Most - Hnutí Severočeši.cz nesmí podle verdiktu Okresního soudu v Mostě kandidovat v podzimních komunálních volbách. Je to druhé rozhodnutí, to první kvůli procesním pochybením zrušil Krajský soud v Ústí nad Labem. Proti sobě bojují dvě znesvářené strany.

Politická kauza se táhne několik měsíců, přitom se týká současného vedení mosteckého magistrátu. Na základě podnětu náměstka primátora Luboše Pitína nesmí hnutí Severočeši.cz kandidovat. Kvůli předběžnému opatření.

Právě Pitínovi se nelíbí, že předsedou hnutí se stal Bronislav Schwarz, který je poslancem a krajským zastupitelem. Do jeho skupiny patří i Alena Dernerová, Jiří Zelenka či odvolaný primátor Vlastimil Vozka.

Naopak v Pitínově bloku je Hana Jeníčková, statutární náměstkyně na mostecké radnici. Na té vládne Sdružení Mostečané Mostu, které chce znovu obhájit své posty.

A to je podle Bronislava Schwarze hlavní důvod, proč Pitín blokuje kandidaturu Severočechů. Ti totiž chtějí po podzimních volbách ovládnout mosteckou radnici a zbavit se tak Pitína či Jeníčkové.

ČTĚTE:  Severočeši.cz nesmí v podzimních volbách kandidovat, rozhodl podruhé soud

Kauza nemocnice Most. Ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala odmítá převod špitálu pod město

Severočeši.cz v Litoměřicích potichu hasí politický požár. Distancují se od Mostu?

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516