Sběrny kovů na Mostecku pláčou. Bezhotovostní platba jim odhání zákazníky

9. březen 2015 | 13:30
Šrot ve sběrně, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.orgŠrot ve sběrně, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.org

Mostecko, Litvínovsko - Povinnost bezhotovostních plateb má už své "oběti". Sběrny kovů na Mostecku prý přicházejí o zákazníky. Nový jev pozorují od chvíle, kdy nesmí za šrot vyplácet peníze v hotovosti.

Už týden platí nová vyhláška, která sběrnám zakazuje vyplácet peníze v hotovost a na ruku sběrčům kovů. Ti byli zvyklí, že za šrot dostali ihned zaplaceno. Nyní podle provozovatelů sběren v regionu lidé přestali vozit kovový šrot a výkupny si stěžují, že je pro ně nová povinnost likvidační.

Opatření je přitom jasné. Má zabránit, aby lidé odcizovali kovové věci, ať už kabely či kanálové vpustě a odvážely je do sběren.

Třeba majitel sběrny kovového šrotu v Mostě Rudolicích pro Český rozhlas Sever uvedl, že pociťuje propad tržeb až o 90 procent. Někteří zákazníci s číslem účtu dorazili, ale oproti dřívější klientele je prý znát citelný pokles návštěv.

Provozovatelé sběren navíc čekají na prováděcí vyhlášku, která stanoví, do kdy musí sběrna peníze na účet za vykoupený šrot poslat.

Přestože záměrem bylo omezit krádeže železa, podle mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové zloději kradou kovy i poté, co za ně ve sběrnách nesmí dostat peníze na ruku. "Za měsíc březen zaznamenali tři trestné činy krádeží barevných kovů a jeden přestupek. Zatímco v únoru jsme zaznamenali 10 trestných činů a 12 přestupků," uvedla pro Český rozhlas Sever.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516