Sběrny kovů na Mostecku pláčou. Bezhotovostní platba jim odhání zákazníky

9. březen 2015 | 13:30
Šrot ve sběrně, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.orgŠrot ve sběrně, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.org

Mostecko, Litvínovsko - Povinnost bezhotovostních plateb má už své "oběti". Sběrny kovů na Mostecku prý přicházejí o zákazníky. Nový jev pozorují od chvíle, kdy nesmí za šrot vyplácet peníze v hotovosti.

Už týden platí nová vyhláška, která sběrnám zakazuje vyplácet peníze v hotovost a na ruku sběrčům kovů. Ti byli zvyklí, že za šrot dostali ihned zaplaceno. Nyní podle provozovatelů sběren v regionu lidé přestali vozit kovový šrot a výkupny si stěžují, že je pro ně nová povinnost likvidační.

Opatření je přitom jasné. Má zabránit, aby lidé odcizovali kovové věci, ať už kabely či kanálové vpustě a odvážely je do sběren.

Třeba majitel sběrny kovového šrotu v Mostě Rudolicích pro Český rozhlas Sever uvedl, že pociťuje propad tržeb až o 90 procent. Někteří zákazníci s číslem účtu dorazili, ale oproti dřívější klientele je prý znát citelný pokles návštěv.

Provozovatelé sběren navíc čekají na prováděcí vyhlášku, která stanoví, do kdy musí sběrna peníze na účet za vykoupený šrot poslat.

Přestože záměrem bylo omezit krádeže železa, podle mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové zloději kradou kovy i poté, co za ně ve sběrnách nesmí dostat peníze na ruku. "Za měsíc březen zaznamenali tři trestné činy krádeží barevných kovů a jeden přestupek. Zatímco v únoru jsme zaznamenali 10 trestných činů a 12 přestupků," uvedla pro Český rozhlas Sever.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516