Sběrny kovů na Mostecku pláčou. Bezhotovostní platba jim odhání zákazníky

9. březen 2015 | 13:30
Šrot ve sběrně, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.orgŠrot ve sběrně, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.org

Mostecko, Litvínovsko - Povinnost bezhotovostních plateb má už své "oběti". Sběrny kovů na Mostecku prý přicházejí o zákazníky. Nový jev pozorují od chvíle, kdy nesmí za šrot vyplácet peníze v hotovosti.

Už týden platí nová vyhláška, která sběrnám zakazuje vyplácet peníze v hotovost a na ruku sběrčům kovů. Ti byli zvyklí, že za šrot dostali ihned zaplaceno. Nyní podle provozovatelů sběren v regionu lidé přestali vozit kovový šrot a výkupny si stěžují, že je pro ně nová povinnost likvidační.

Opatření je přitom jasné. Má zabránit, aby lidé odcizovali kovové věci, ať už kabely či kanálové vpustě a odvážely je do sběren.

Třeba majitel sběrny kovového šrotu v Mostě Rudolicích pro Český rozhlas Sever uvedl, že pociťuje propad tržeb až o 90 procent. Někteří zákazníci s číslem účtu dorazili, ale oproti dřívější klientele je prý znát citelný pokles návštěv.

Provozovatelé sběren navíc čekají na prováděcí vyhlášku, která stanoví, do kdy musí sběrna peníze na účet za vykoupený šrot poslat.

Přestože záměrem bylo omezit krádeže železa, podle mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové zloději kradou kovy i poté, co za ně ve sběrnách nesmí dostat peníze na ruku. "Za měsíc březen zaznamenali tři trestné činy krádeží barevných kovů a jeden přestupek. Zatímco v únoru jsme zaznamenali 10 trestných činů a 12 přestupků," uvedla pro Český rozhlas Sever.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / HORNÍ JIŘETÍN - Žáci ze základní školy v Horním Jiřetíně měli netradiční výuku. Učili se o nových technologiích a obnovitelných zdrojích energie, navíc si mohli pochutnat na zmrzlině mražené mobilním solárním systémem, vyrobit peněženku z nápojového kartonu či náušnice z pivních zátek, nebo nasadit brýle s virtuální realitou a podívat se na chvíli do Arktidy.


Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516