Sběrny kovů na Mostecku pláčou. Bezhotovostní platba jim odhání zákazníky

9. březen 2015 | 13:30
Šrot ve sběrně, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.orgŠrot ve sběrně, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.org

Mostecko, Litvínovsko - Povinnost bezhotovostních plateb má už své "oběti". Sběrny kovů na Mostecku prý přicházejí o zákazníky. Nový jev pozorují od chvíle, kdy nesmí za šrot vyplácet peníze v hotovosti.

Už týden platí nová vyhláška, která sběrnám zakazuje vyplácet peníze v hotovost a na ruku sběrčům kovů. Ti byli zvyklí, že za šrot dostali ihned zaplaceno. Nyní podle provozovatelů sběren v regionu lidé přestali vozit kovový šrot a výkupny si stěžují, že je pro ně nová povinnost likvidační.

Opatření je přitom jasné. Má zabránit, aby lidé odcizovali kovové věci, ať už kabely či kanálové vpustě a odvážely je do sběren.

Třeba majitel sběrny kovového šrotu v Mostě Rudolicích pro Český rozhlas Sever uvedl, že pociťuje propad tržeb až o 90 procent. Někteří zákazníci s číslem účtu dorazili, ale oproti dřívější klientele je prý znát citelný pokles návštěv.

Provozovatelé sběren navíc čekají na prováděcí vyhlášku, která stanoví, do kdy musí sběrna peníze na účet za vykoupený šrot poslat.

Přestože záměrem bylo omezit krádeže železa, podle mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové zloději kradou kovy i poté, co za ně ve sběrnách nesmí dostat peníze na ruku. "Za měsíc březen zaznamenali tři trestné činy krádeží barevných kovů a jeden přestupek. Zatímco v únoru jsme zaznamenali 10 trestných činů a 12 přestupků," uvedla pro Český rozhlas Sever.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516