Primátor Jan Paparega chce, aby vláda zasedala v Mostě

2. březen 2015 | 13:30
Jan Paparega. Foto: archiv MojeMostecko.czJan Paparega. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Mostecká radnice stupňuje tlak na vládu, která by v letošním roce měla rozhodnout o prolomení těžebních limitů. Jejich zastáncem je mostecký primátor Jan Paparega (Severočeši.cz Most). Proto zve vládu, aby přijela na výjezdní zasedání do Mostu.

Trojstranný tlak vyvíjí Jan Paparega s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem (KSČM) a Richardem Falbrem (ČSSD), předsedou Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje na českou vládu.

Vláda ČR deklarovala, že o korekci územně-ekologických limitů těžby na Mostecku rozhodne v tomto roce, považujeme proto za důležité, aby se členové vlády podrobně seznámili se všemi naléhavými potřebami tohoto regionu, uvádí se ve výzvě adresované z Mostu.

"Je důležité, aby ministři rozhodovali se znalostí věci. Úprava limitů může být pro náš region doslova a bez přehánění osudovou záležitostí. Otázka totiž nezní jen prolomit, nebo neprolomit? Otázka zní jak dál? A odpověď na ní nemůže dát jenom místní samospráva, tady musí, a to zásadně, pomoci také stát. Rád bych na toto téma vedl další debaty a diskuse, protože je to téma, které už měly řešit i předchozí vlády, je to téma, o kterém víme dvě desetiletí, a pořád se kolem něj jenom našlapovalo. Čas ale nazrál a možná už je oněch pověstných pět minut po dvanácté,“ zdůvodňuje výzvu primátor Paparega, který navrhl, aby se výjezdní zasedání vlády v Mostě konalo v květnu 2015.

ČTĚTE:  Když nebude těžba uhlí, co bude? ptá se primátor Mostu Jan Paparega

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516