Primátor Jan Paparega chce, aby vláda zasedala v Mostě

2. březen 2015 | 13:30
Jan Paparega. Foto: archiv MojeMostecko.czJan Paparega. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Mostecká radnice stupňuje tlak na vládu, která by v letošním roce měla rozhodnout o prolomení těžebních limitů. Jejich zastáncem je mostecký primátor Jan Paparega (Severočeši.cz Most). Proto zve vládu, aby přijela na výjezdní zasedání do Mostu.

Trojstranný tlak vyvíjí Jan Paparega s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem (KSČM) a Richardem Falbrem (ČSSD), předsedou Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje na českou vládu.

Vláda ČR deklarovala, že o korekci územně-ekologických limitů těžby na Mostecku rozhodne v tomto roce, považujeme proto za důležité, aby se členové vlády podrobně seznámili se všemi naléhavými potřebami tohoto regionu, uvádí se ve výzvě adresované z Mostu.

"Je důležité, aby ministři rozhodovali se znalostí věci. Úprava limitů může být pro náš region doslova a bez přehánění osudovou záležitostí. Otázka totiž nezní jen prolomit, nebo neprolomit? Otázka zní jak dál? A odpověď na ní nemůže dát jenom místní samospráva, tady musí, a to zásadně, pomoci také stát. Rád bych na toto téma vedl další debaty a diskuse, protože je to téma, které už měly řešit i předchozí vlády, je to téma, o kterém víme dvě desetiletí, a pořád se kolem něj jenom našlapovalo. Čas ale nazrál a možná už je oněch pověstných pět minut po dvanácté,“ zdůvodňuje výzvu primátor Paparega, který navrhl, aby se výjezdní zasedání vlády v Mostě konalo v květnu 2015.

ČTĚTE:  Když nebude těžba uhlí, co bude? ptá se primátor Mostu Jan Paparega

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516