Přestupní uzel OD Prior má zelenou. Most získá euromiliony

12. březen 2015 | 02:16
Přestupní uzel OD Prior čeká rekonstrukce. Foto: archiv MojeMostecko.czPřestupní uzel OD Prior čeká rekonstrukce. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Evropské dotace na přestupní uzel OD Prior v centru Mostu i na informační systém získá magistrát, a to poté, co ROP Severozápad schválil žádosti. Ty město podalo na podzim 2014.

Magistrát se zaměřil na informační systém a přestupní uzel u Prioru. Mostečtí radní v říjnu 2014 schválili podání žádosti o dotaci na oba projekty. Ty uspěly a evropské peníze zamíří do Mostu.

Téměř 5 milionů je určeno pro přestupní uzel OD Prior a skoro 34 milionů na informační systém pro Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova.

Součástí projektu je například připojení se na páteřní optickou datovou síť informačního systému veřejné dopravy, instalace 5 autobusových zastávkových označníků s LED informačním panelem v prostoru rekonstruovaných přednádražních prostor, instalace 1 ks samoobslužného informačního automatu v místech přednádražních prostor a instalace přípojných datových míst v kiosku zákaznického centra pro možnost připojení pracovní stanice obsluhy kiosku k datové síti informačního systému veřejné dopravy.

Součástí je i velký LED panel u nádraží, kde by se cestující dočetli informace o všech spojích městské hromadné dopravy.

Projekt přestupního uzlu OD Prior obsahuje rekonstrukci a rozšíření stávající zastávky MHD v ulici Budovatelů a opravu přilehlých chodníků. Jedná se o rekonstrukci autobusové zastávky OD Prior ve směru 1. náměstí.

Oba projekty navazují na dokončený projekt rekonstrukce zastávek a křížení u Stovky. V rámci projektu se zrekonstruovalo 26 výhybek a 19 tramvajových zastávek podél trati. Hlavní rekonstrukcí bylo tramvajové křížení u bloku 100 směr Most nádraží a Litvínov.

ČTĚTE: Ústí získá eurodotaci na plaveckou halu. Děčín na úpravy zámku

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516