Přestupní uzel OD Prior má zelenou. Most získá euromiliony

12. březen 2015 | 02:16
Přestupní uzel OD Prior čeká rekonstrukce. Foto: archiv MojeMostecko.czPřestupní uzel OD Prior čeká rekonstrukce. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Evropské dotace na přestupní uzel OD Prior v centru Mostu i na informační systém získá magistrát, a to poté, co ROP Severozápad schválil žádosti. Ty město podalo na podzim 2014.

Magistrát se zaměřil na informační systém a přestupní uzel u Prioru. Mostečtí radní v říjnu 2014 schválili podání žádosti o dotaci na oba projekty. Ty uspěly a evropské peníze zamíří do Mostu.

Téměř 5 milionů je určeno pro přestupní uzel OD Prior a skoro 34 milionů na informační systém pro Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova.

Součástí projektu je například připojení se na páteřní optickou datovou síť informačního systému veřejné dopravy, instalace 5 autobusových zastávkových označníků s LED informačním panelem v prostoru rekonstruovaných přednádražních prostor, instalace 1 ks samoobslužného informačního automatu v místech přednádražních prostor a instalace přípojných datových míst v kiosku zákaznického centra pro možnost připojení pracovní stanice obsluhy kiosku k datové síti informačního systému veřejné dopravy.

Součástí je i velký LED panel u nádraží, kde by se cestující dočetli informace o všech spojích městské hromadné dopravy.

Projekt přestupního uzlu OD Prior obsahuje rekonstrukci a rozšíření stávající zastávky MHD v ulici Budovatelů a opravu přilehlých chodníků. Jedná se o rekonstrukci autobusové zastávky OD Prior ve směru 1. náměstí.

Oba projekty navazují na dokončený projekt rekonstrukce zastávek a křížení u Stovky. V rámci projektu se zrekonstruovalo 26 výhybek a 19 tramvajových zastávek podél trati. Hlavní rekonstrukcí bylo tramvajové křížení u bloku 100 směr Most nádraží a Litvínov.

ČTĚTE: Ústí získá eurodotaci na plaveckou halu. Děčín na úpravy zámku

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.


Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

27/4 / AKTUALITY / MOST - Most má problém se štěnicemi. Zamořeno je až 60 procent domů města, uvedl web Českého rozhlasu Sever s odkazem na MF Dnes. Ta cituje mluvčího SBD Krušnohor Petra Prokeše.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516