Přestupní uzel OD Prior má zelenou. Most získá euromiliony

12. březen 2015 | 02:16
Přestupní uzel OD Prior čeká rekonstrukce. Foto: archiv MojeMostecko.czPřestupní uzel OD Prior čeká rekonstrukce. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Evropské dotace na přestupní uzel OD Prior v centru Mostu i na informační systém získá magistrát, a to poté, co ROP Severozápad schválil žádosti. Ty město podalo na podzim 2014.

Magistrát se zaměřil na informační systém a přestupní uzel u Prioru. Mostečtí radní v říjnu 2014 schválili podání žádosti o dotaci na oba projekty. Ty uspěly a evropské peníze zamíří do Mostu.

Téměř 5 milionů je určeno pro přestupní uzel OD Prior a skoro 34 milionů na informační systém pro Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova.

Součástí projektu je například připojení se na páteřní optickou datovou síť informačního systému veřejné dopravy, instalace 5 autobusových zastávkových označníků s LED informačním panelem v prostoru rekonstruovaných přednádražních prostor, instalace 1 ks samoobslužného informačního automatu v místech přednádražních prostor a instalace přípojných datových míst v kiosku zákaznického centra pro možnost připojení pracovní stanice obsluhy kiosku k datové síti informačního systému veřejné dopravy.

Součástí je i velký LED panel u nádraží, kde by se cestující dočetli informace o všech spojích městské hromadné dopravy.

Projekt přestupního uzlu OD Prior obsahuje rekonstrukci a rozšíření stávající zastávky MHD v ulici Budovatelů a opravu přilehlých chodníků. Jedná se o rekonstrukci autobusové zastávky OD Prior ve směru 1. náměstí.

Oba projekty navazují na dokončený projekt rekonstrukce zastávek a křížení u Stovky. V rámci projektu se zrekonstruovalo 26 výhybek a 19 tramvajových zastávek podél trati. Hlavní rekonstrukcí bylo tramvajové křížení u bloku 100 směr Most nádraží a Litvínov.

ČTĚTE: Ústí získá eurodotaci na plaveckou halu. Děčín na úpravy zámku

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516