Požár chemičky v Litvínově je pod kontrolou. Jaká jsou opatření - doprava, bezpečnost?

13. srpen 2015 | 18:18
Hoří v chemičce. Foto: archiv TwitterHoří v chemičce. Foto: archiv Twitter

Litvínovsko - Po celý den hasičské jednotky z celého kraje zasahují v areálu Unipetrolu v Záluží. Kolem 18. hodiny je požár již pod kontrolou, během dne hrozily další výbuchy.

"Podle posledních informací z místa je již požár pod kontrolou, dochází k ochlazování zařízení. Zbylý propylen v zasaženém místě musí vyhořet, proto bude v omezeném rozsahu ještě požár nějakou dobu probíhat," uvedla Bezpečnostní rada města Litvínov.

"Látky uvolňované do ovzduší nejsou zdraví škodlivé. Největším problémem v souvislosti s požárem byla tvorba nepříjemných sazí. Zaměstnanci byli preventivně evakuováni. Nemáme žádné informace o úrazech či zraněních zaměstnanců," sdělila Iva Freieslebenová z městského úřadu.

V současné době se pohybují v Litvínově a okolí měřící vozy kontrolující kvalitu ovzduší. "Prozatím nebyly zaznamenány koncentrace škodlivých látek. Dorazila chemická laboratoř hasičského záchranného sboru, která bude provádět monitoring a sběr dat," doplnila Iva Freieslebenová.

Silnice I/27 Litvínov - Most bude přibližně uzavřena 24 hodin. Došlo k uzavření objízdné trasy přes Komořany a Horní Jiřetín z důvodu potřeby využití komunikace ze strany hasičského záchranného sboru. V provozu je objízdná trasa přes Braňany a Marianské Radčice.

Infolinky k havarijní situaci v areálu Chempark v Záluží: 778 753 350, 778 753 351, 476 767 612.

ČTĚTE: Požár v chemičce: Náhradní autobusová doprava Most - Litvínov

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516