Požár chemičky v Litvínově je pod kontrolou. Jaká jsou opatření - doprava, bezpečnost?

13. srpen 2015 | 18:18
Hoří v chemičce. Foto: archiv TwitterHoří v chemičce. Foto: archiv Twitter

Litvínovsko - Po celý den hasičské jednotky z celého kraje zasahují v areálu Unipetrolu v Záluží. Kolem 18. hodiny je požár již pod kontrolou, během dne hrozily další výbuchy.

"Podle posledních informací z místa je již požár pod kontrolou, dochází k ochlazování zařízení. Zbylý propylen v zasaženém místě musí vyhořet, proto bude v omezeném rozsahu ještě požár nějakou dobu probíhat," uvedla Bezpečnostní rada města Litvínov.

"Látky uvolňované do ovzduší nejsou zdraví škodlivé. Největším problémem v souvislosti s požárem byla tvorba nepříjemných sazí. Zaměstnanci byli preventivně evakuováni. Nemáme žádné informace o úrazech či zraněních zaměstnanců," sdělila Iva Freieslebenová z městského úřadu.

V současné době se pohybují v Litvínově a okolí měřící vozy kontrolující kvalitu ovzduší. "Prozatím nebyly zaznamenány koncentrace škodlivých látek. Dorazila chemická laboratoř hasičského záchranného sboru, která bude provádět monitoring a sběr dat," doplnila Iva Freieslebenová.

Silnice I/27 Litvínov - Most bude přibližně uzavřena 24 hodin. Došlo k uzavření objízdné trasy přes Komořany a Horní Jiřetín z důvodu potřeby využití komunikace ze strany hasičského záchranného sboru. V provozu je objízdná trasa přes Braňany a Marianské Radčice.

Infolinky k havarijní situaci v areálu Chempark v Záluží: 778 753 350, 778 753 351, 476 767 612.

ČTĚTE: Požár v chemičce: Náhradní autobusová doprava Most - Litvínov

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516