Podél chodníků do Vtelna bude osvětlení jen u zastávek. Město jedná i o připojení MiniMostu

18. leden 2015 | 15:30
Mostecký magistrát. Foto: archiv MojeMostecko.czMostecký magistrát. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Kvůli negativnímu stanovisku eneregetické společnosti ČEZ bude osvětlení jen u zastávek MHD, nikoliv po celé délce chodníku do Vtelna.

Město Most naplánovalo propojovací komunikaci pro pěší ze zastávky ve Vtelenské ulici až do Vtelna. Uvažovalo se s vybudováním osvětlení po celé délce. To nakonec nebude.

"Protože se společnost ČEZ Distribuce negativně vyjádřila k umístění stožárů veřejného osvětlení podél plánovaného chodníku, rozhodli nyní radní, že veřejné osvětlení se vybuduje pouze v místech zastávek městské hromadné dopravy, nepovede tedy podél celého chodníku," sdělila pro MojeMostecko.cz Alena Sedláčková, tisková mluvčí města Most. "Přeložky energetických sítí by totiž vyšly zhruba na 25 milionů korun."

V současnosti se zpracovává se projektová dokumentace pro územní řízení na výstavu chodníku ve Vtelenské ulici.

Radní dále schválili odstoupení od smlouvy o budoucí smlouvě uzavřené s ČEZ Distribuce o připojení odběrného zařízení k distribuční soustavě pro lokalitu Hrabák. "Tato investice měla být financována z 15 ekomiliard, byla ale zařazena do nižší priority a o výstavbu rodinných domů na Hrabáku developeři navíc dosud neprojevili zájem," zvedla Alena Sedláčková.

Město naopak neschválilo odstoupení od smlouvy s ČEZ Distribuce o připojení odběrného zařízení k distribuční soustavě pro lokalitu MiniMostu, protože s realizací tohoto projektu stále počítá. "Primátor Jan Paparega proto bude se společností ČEZ Distribuce o plnění smlouvy dále jednat," dodala mluvčí města.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / HORNÍ JIŘETÍN - Žáci ze základní školy v Horním Jiřetíně měli netradiční výuku. Učili se o nových technologiích a obnovitelných zdrojích energie, navíc si mohli pochutnat na zmrzlině mražené mobilním solárním systémem, vyrobit peněženku z nápojového kartonu či náušnice z pivních zátek, nebo nasadit brýle s virtuální realitou a podívat se na chvíli do Arktidy.


Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516