Podél chodníků do Vtelna bude osvětlení jen u zastávek. Město jedná i o připojení MiniMostu

18. leden 2015 | 15:30
Mostecký magistrát. Foto: archiv MojeMostecko.czMostecký magistrát. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Kvůli negativnímu stanovisku eneregetické společnosti ČEZ bude osvětlení jen u zastávek MHD, nikoliv po celé délce chodníku do Vtelna.

Město Most naplánovalo propojovací komunikaci pro pěší ze zastávky ve Vtelenské ulici až do Vtelna. Uvažovalo se s vybudováním osvětlení po celé délce. To nakonec nebude.

"Protože se společnost ČEZ Distribuce negativně vyjádřila k umístění stožárů veřejného osvětlení podél plánovaného chodníku, rozhodli nyní radní, že veřejné osvětlení se vybuduje pouze v místech zastávek městské hromadné dopravy, nepovede tedy podél celého chodníku," sdělila pro MojeMostecko.cz Alena Sedláčková, tisková mluvčí města Most. "Přeložky energetických sítí by totiž vyšly zhruba na 25 milionů korun."

V současnosti se zpracovává se projektová dokumentace pro územní řízení na výstavu chodníku ve Vtelenské ulici.

Radní dále schválili odstoupení od smlouvy o budoucí smlouvě uzavřené s ČEZ Distribuce o připojení odběrného zařízení k distribuční soustavě pro lokalitu Hrabák. "Tato investice měla být financována z 15 ekomiliard, byla ale zařazena do nižší priority a o výstavbu rodinných domů na Hrabáku developeři navíc dosud neprojevili zájem," zvedla Alena Sedláčková.

Město naopak neschválilo odstoupení od smlouvy s ČEZ Distribuce o připojení odběrného zařízení k distribuční soustavě pro lokalitu MiniMostu, protože s realizací tohoto projektu stále počítá. "Primátor Jan Paparega proto bude se společností ČEZ Distribuce o plnění smlouvy dále jednat," dodala mluvčí města.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516