Podél chodníků do Vtelna bude osvětlení jen u zastávek. Město jedná i o připojení MiniMostu

18. leden 2015 | 15:30
Mostecký magistrát. Foto: archiv MojeMostecko.czMostecký magistrát. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Kvůli negativnímu stanovisku eneregetické společnosti ČEZ bude osvětlení jen u zastávek MHD, nikoliv po celé délce chodníku do Vtelna.

Město Most naplánovalo propojovací komunikaci pro pěší ze zastávky ve Vtelenské ulici až do Vtelna. Uvažovalo se s vybudováním osvětlení po celé délce. To nakonec nebude.

"Protože se společnost ČEZ Distribuce negativně vyjádřila k umístění stožárů veřejného osvětlení podél plánovaného chodníku, rozhodli nyní radní, že veřejné osvětlení se vybuduje pouze v místech zastávek městské hromadné dopravy, nepovede tedy podél celého chodníku," sdělila pro MojeMostecko.cz Alena Sedláčková, tisková mluvčí města Most. "Přeložky energetických sítí by totiž vyšly zhruba na 25 milionů korun."

V současnosti se zpracovává se projektová dokumentace pro územní řízení na výstavu chodníku ve Vtelenské ulici.

Radní dále schválili odstoupení od smlouvy o budoucí smlouvě uzavřené s ČEZ Distribuce o připojení odběrného zařízení k distribuční soustavě pro lokalitu Hrabák. "Tato investice měla být financována z 15 ekomiliard, byla ale zařazena do nižší priority a o výstavbu rodinných domů na Hrabáku developeři navíc dosud neprojevili zájem," zvedla Alena Sedláčková.

Město naopak neschválilo odstoupení od smlouvy s ČEZ Distribuce o připojení odběrného zařízení k distribuční soustavě pro lokalitu MiniMostu, protože s realizací tohoto projektu stále počítá. "Primátor Jan Paparega proto bude se společností ČEZ Distribuce o plnění smlouvy dále jednat," dodala mluvčí města.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516