Po zisku poháru chtějí mostecké házenkářky vyhrát i ligu

25. březen 2016 | 15:23
Manažer DHK Most Rudolf Jung. Foto: archiv MojeMostecko.czManažer DHK Most Rudolf Jung. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Házenkářky Mostu úspěšně zvládly finále Českého poháru v Ostravě a pokračují v plném tempu i v dalších mistrovských soutěžích. „Náš aktuální herní program jsme vyhodnotili jako velmi rizikový – dva důležité zápasy s Porubou a Michalovcemi v jeden týden po čtrnáctidenní přestávce, během které se zúčastnily naše hráčky reprezentačních srazů českého, slovenského, makedonského a juniorského týmu,“ podotkl manažer mosteckého klubu Rudolf Jung.

„Před našimi trenéry tak stál nelehký úkol – naladit hráčky zpět na „klubovou vlnu“. Zápas s Porubou však ukázal, že se nám to jako týmu podařilo. Náš nabitý program pro nás byl před finálovým zápasem Českého poháru nevýhodou, ale nyní, po našem dobrém výkonu v Ostravě, to je před zápasem s Michalovcemi naše obrovská výhoda. Jsme povzbuzeni ziskem naší první letošní trofeje,“ liboval si manažer.

„Konečný výsledek s Porubou, kterou jsme porazili ve finále o osm gólů, byl pro našeho soupeře velmi příznivý. Porubu jsme herně jasně převyšovali v organizaci obranné činnosti a v součinnosti obrany s brankářkou. Rozdíl, který byl patrný ve výkonu obou dvou týmů, byl ve fyzické připravenosti, síle hráček a rychlostních parametrech,“ rozebíral Jung. „A my jsme naši sílu dokázali v zápase dobře prodat. Velké plus pro nás je návrat silné motorové myši Michaely Borovské na hřiště. Zisk Českého poháru nás nahodil na vlnu euforie, se kterou se v sobotu 26. března pustíme do šlágru s Michalovcemi. Všechny naše hráčky jsou zdravé a připravené porvat se o prvenství v Interlize,“ tvrdil manažer.

Liga jako evropská soutěž

„Souboj s Iuventou Michalovce je každoročně pro naše fanoušky vrcholem česko-slovenské soutěže WHIL. K sobotnímu zápasu tak přistupujeme – vzhledem k aktuálnímu umístění obou celků v tabulce – jako k utkání evropského poháru. V Michalovcích jsme prohráli o šest gólů. Pokud bychom tedy doma Michalovce porazili, měli bychom v tabulce shodný počet bodů. A pokud na konci soutěže budou mít oba dva týmy stále shodný počet bodů, o konečném umístění rozhodne skóre z našich vzájemných zápasů. Náš cíl je tedy jasný – porazit Michalovce o sedm branek,“ nechal se slyšet Jung.

„A na takové situace jsme zvyklí z evropských pohárů, které jsme dokázali mnohokrát zvládnout. Navíc jsme nasedli na vítěznou vlnu podpořenou ziskem trofeje Českého poháru. V týmu cítím velké sebevědomí, pokoru a touhu po úspěchu. Hráčky jsou po fyzické stránce a po stránce organizace hry na sobotní šlágr připraveny. Jsem přesvědčen, že to zvládneme. V organizaci obrany a fyzické připravenosti hráček všechny soupeře ve WHIL převyšujeme. A je to v hlavách hráček, aby to dokázaly v každém zápase co nejlépe prodat. Do konce sezóny pak budeme postupovat zápas od zápasu. Naší prioritou je obhájit českého mistra. Případný triumf v Interlize bude třešinkou na dortu,“ dodal manažer.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516