Po zisku poháru chtějí mostecké házenkářky vyhrát i ligu

25. březen 2016 | 15:23
Manažer DHK Most Rudolf Jung. Foto: archiv MojeMostecko.czManažer DHK Most Rudolf Jung. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Házenkářky Mostu úspěšně zvládly finále Českého poháru v Ostravě a pokračují v plném tempu i v dalších mistrovských soutěžích. „Náš aktuální herní program jsme vyhodnotili jako velmi rizikový – dva důležité zápasy s Porubou a Michalovcemi v jeden týden po čtrnáctidenní přestávce, během které se zúčastnily naše hráčky reprezentačních srazů českého, slovenského, makedonského a juniorského týmu,“ podotkl manažer mosteckého klubu Rudolf Jung.

„Před našimi trenéry tak stál nelehký úkol – naladit hráčky zpět na „klubovou vlnu“. Zápas s Porubou však ukázal, že se nám to jako týmu podařilo. Náš nabitý program pro nás byl před finálovým zápasem Českého poháru nevýhodou, ale nyní, po našem dobrém výkonu v Ostravě, to je před zápasem s Michalovcemi naše obrovská výhoda. Jsme povzbuzeni ziskem naší první letošní trofeje,“ liboval si manažer.

„Konečný výsledek s Porubou, kterou jsme porazili ve finále o osm gólů, byl pro našeho soupeře velmi příznivý. Porubu jsme herně jasně převyšovali v organizaci obranné činnosti a v součinnosti obrany s brankářkou. Rozdíl, který byl patrný ve výkonu obou dvou týmů, byl ve fyzické připravenosti, síle hráček a rychlostních parametrech,“ rozebíral Jung. „A my jsme naši sílu dokázali v zápase dobře prodat. Velké plus pro nás je návrat silné motorové myši Michaely Borovské na hřiště. Zisk Českého poháru nás nahodil na vlnu euforie, se kterou se v sobotu 26. března pustíme do šlágru s Michalovcemi. Všechny naše hráčky jsou zdravé a připravené porvat se o prvenství v Interlize,“ tvrdil manažer.

Liga jako evropská soutěž

„Souboj s Iuventou Michalovce je každoročně pro naše fanoušky vrcholem česko-slovenské soutěže WHIL. K sobotnímu zápasu tak přistupujeme – vzhledem k aktuálnímu umístění obou celků v tabulce – jako k utkání evropského poháru. V Michalovcích jsme prohráli o šest gólů. Pokud bychom tedy doma Michalovce porazili, měli bychom v tabulce shodný počet bodů. A pokud na konci soutěže budou mít oba dva týmy stále shodný počet bodů, o konečném umístění rozhodne skóre z našich vzájemných zápasů. Náš cíl je tedy jasný – porazit Michalovce o sedm branek,“ nechal se slyšet Jung.

„A na takové situace jsme zvyklí z evropských pohárů, které jsme dokázali mnohokrát zvládnout. Navíc jsme nasedli na vítěznou vlnu podpořenou ziskem trofeje Českého poháru. V týmu cítím velké sebevědomí, pokoru a touhu po úspěchu. Hráčky jsou po fyzické stránce a po stránce organizace hry na sobotní šlágr připraveny. Jsem přesvědčen, že to zvládneme. V organizaci obrany a fyzické připravenosti hráček všechny soupeře ve WHIL převyšujeme. A je to v hlavách hráček, aby to dokázaly v každém zápase co nejlépe prodat. Do konce sezóny pak budeme postupovat zápas od zápasu. Naší prioritou je obhájit českého mistra. Případný triumf v Interlize bude třešinkou na dortu,“ dodal manažer.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516