Pavel Medynský se vrátil do Mostu po šestnácti letech. Chci dovést Baník k záchraně, říká nový kouč

27. únor 2015 | 18:39
Pavel Medynský. Reprofoto: YouTube/FK Baumit JablonecPavel Medynský. Reprofoto: YouTube/FK Baumit Jablonec

Most - Třebaže větší část zimní přípravy absolvovali fotbalisté Baníku Most pod vedením německého kouče Wolfganga Jerata a asistenta Pavla Chaloupky, do jarní sezóny vstoupí tým se zbrusu novým tandemem na trenérské lavičce.

Novým koučem se stal Pavel Medynský, asistentem pak Zdeněk Slowik. Oba chtějí přispět k tomu, aby se Baník zachránil ve druhé lize. Jarní část soutěže probíhá od 7. března až do června 2015.

Severočeský odchovanec Medynský (ročník narození 1964) je ve fotbalovém prostředí známou osobností. S fotbalem začínal v České Lípě, kde už v juniorském věku nastupoval za áčko dospělých. Postupně ale prošel jako hráč řadou klubů - například to byly Slavia Praha, Xaverov, Bohemians, Dukla Praha, Union Cheb, Pardubice, Jablonec, Most, Mladá Boleslav atd. Úspěšné období prožil především v Jablonci, kde se podílel na tehdejším postupu mužstva do první ligy. A v Jablonci má dodnes velmi dobré renomé. „Dařilo se nám, byla to pěkná éra,“ vybavil si Medynský.

Jako trenér působil například v Čáslavi, u béčka pražské Sparty a v Bohemians Praha 1905. V tomto prvoligovém klubu byl nejprve asistentem Pavla Hoftycha a po jeho odchodu do Trnavy převzal „klokany“ jako hlavní trenér. Bohemku vedl v sezóně 2011/2012. Ve druhé polovině zmíněného ročníku byl odvolán a nahradil jej Jozef Weber (nyní Karviná). Medynský se potom přesunul rovněž do prvoligového Hradce Králové, kde byl asistentem tehdejšího trenéra Jiřího Plíška. Další štací Medynského byly Karlovy Vary v ČFL.

Nový mostecký trenér se teď vrátil do známého prostředí, protože před šestnácti lety hrál právě za zdejší klub ve druhé lize. „Rád na to vzpomínám. Tehdy jsem měl sice už po prvoligové hráčské kariéře, ale v Mostě jsem zažil období, kdy se tým pohyboval v horních patrech druholigové tabulky. A nakonec také postoupil do nejvyšší soutěže, i když „až“ asi po sedmi letech,“ zalovil v paměti Medynský.

Kromě nostalgie se ale věnuje především každodenní práci. V Mostě pracuje s různorodým hráčským kádrem. „Jsou tady mladí kluci, ale i hodně cizinců. Takže naší snahou je, aby symbióza fungovala. Mužstvo má po podzimu jen patnáct bodů, což není luxusní pozice. Ale nynější čtrnácté místo by na záchranu stačilo, což nás musí motivovat k co nejlepším výkonům,“ zamyslel se nový mostecký trenér.

ČTĚTE: Ve fotbalovém Mostě skončil německý trenér Wolfgang Jerat

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516