Ostravské kaly na skládce Celio u Litvínova již nejsou monitorovány jako dříve

21. srpen 2015 | 14:36
Cementárna v Čížkovicích. Foto: archiv MojeMosteckoczCementárna v Čížkovicích. Foto: archiv MojeMosteckocz

Litvínov, Čížkovice /EXKLUZIVNĚ/ - V tichosti Krajský úřad Ústeckého kraje změnil podmínky měření tzv. ostravských kalů uložených na skládce Celio u Litvínova. Nebezpečný odpad se z Mostecka vozí do Čížkovic u Lovosic, kde se spaluje v cementárně. V Ostravě je dalších zhruba 100 tisíc tun kalů a oficiálně se neví, kde skončí.

Velká ekologická kauza z let 2011 a 2012 má pokračování. Ostravské kaly, které se navozily z Ostravy na Litvínovsko, a odtud míří nákladními vozy po silnici I/15 přes Třebívlice, Podsedice, Třebenice až do Čížkovic, jsou uloženy na skládce Celio. Kvůli tlaku veřejnosti Ústecký kraj přikročil ke čtvrtletnímu měření uloženého nebezpečného odpadu.

Ovšem to se v tichosti změnilo. Na dotaz České televize, zda by televizní štáb se mohl jet na skládku podívat, mluvčí kraje Lucie Dosedělová neodpověděla.

K tématu jen sdělila: "Vzhledem k neměnné kvalitě kalů uskladněných na Skládce Celio, která byla pravidelně ověřována v letech 2012 a 2013, bylo od čtvrtletního odebírání vzorků upuštěno s tím, že v roce 2014 byly kaly vzorkovány v intervalu jedenkrát za půl roku.  Nejbližší další vzorkování je tedy plánováno na podzim letošního roku, přesný termín ale ještě nebyl zatím stanoven."

Tato "várka" kalů má být spálena v čížkovické cementárně do roku 2017. Ovšem v Ostravě čeká další obdobné množství. Kde skončí, nebylo ještě oficiálně rozhodnuto. Hovoří se však opět o stejném modelu - navozit je do Litvínova a spalovat v cementárně. Obdobný scénář by prodloužil spalování o dalších pět let na celkovou dobu okolo deseti roků.

ČTĚTE:  Kauza ostravské kaly. Najděte si jiný kraj, vzkazuje vládě hejtman Bubeníček

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516