Ostravské kaly na skládce Celio u Litvínova již nejsou monitorovány jako dříve

21. srpen 2015 | 14:36
Cementárna v Čížkovicích. Foto: archiv MojeMosteckoczCementárna v Čížkovicích. Foto: archiv MojeMosteckocz

Litvínov, Čížkovice /EXKLUZIVNĚ/ - V tichosti Krajský úřad Ústeckého kraje změnil podmínky měření tzv. ostravských kalů uložených na skládce Celio u Litvínova. Nebezpečný odpad se z Mostecka vozí do Čížkovic u Lovosic, kde se spaluje v cementárně. V Ostravě je dalších zhruba 100 tisíc tun kalů a oficiálně se neví, kde skončí.

Velká ekologická kauza z let 2011 a 2012 má pokračování. Ostravské kaly, které se navozily z Ostravy na Litvínovsko, a odtud míří nákladními vozy po silnici I/15 přes Třebívlice, Podsedice, Třebenice až do Čížkovic, jsou uloženy na skládce Celio. Kvůli tlaku veřejnosti Ústecký kraj přikročil ke čtvrtletnímu měření uloženého nebezpečného odpadu.

Ovšem to se v tichosti změnilo. Na dotaz České televize, zda by televizní štáb se mohl jet na skládku podívat, mluvčí kraje Lucie Dosedělová neodpověděla.

K tématu jen sdělila: "Vzhledem k neměnné kvalitě kalů uskladněných na Skládce Celio, která byla pravidelně ověřována v letech 2012 a 2013, bylo od čtvrtletního odebírání vzorků upuštěno s tím, že v roce 2014 byly kaly vzorkovány v intervalu jedenkrát za půl roku.  Nejbližší další vzorkování je tedy plánováno na podzim letošního roku, přesný termín ale ještě nebyl zatím stanoven."

Tato "várka" kalů má být spálena v čížkovické cementárně do roku 2017. Ovšem v Ostravě čeká další obdobné množství. Kde skončí, nebylo ještě oficiálně rozhodnuto. Hovoří se však opět o stejném modelu - navozit je do Litvínova a spalovat v cementárně. Obdobný scénář by prodloužil spalování o dalších pět let na celkovou dobu okolo deseti roků.

ČTĚTE:  Kauza ostravské kaly. Najděte si jiný kraj, vzkazuje vládě hejtman Bubeníček

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516