Nedělejte cestičky v zámeckém parku, přijdeme o dotaci, vyzval Litvínov

28. prosinec 2015 | 21:10
Zámecký park v Litvínově. Foto: archiv Město LitvínovZámecký park v Litvínově. Foto: archiv Město Litvínov

Litvínov - Uměle vytvořené cestičky v zámeckém parku a nerespektování vybudovaných chodníků může město připravit o dotaci, kterou bude muset vracet. Litvínov vyzval občany, aby si nezkracovali cestu po trávě.

Litvínov získal dotaci zhruba 2 miliony korun na projekt Revitalizace zámeckého parku v Litvínově. Práce byly ukončeny v říjnu 2015, avšak město se nyní obává, že by o dotaci mohlo přijít.

Proto kolem trávníků nechalo instalovat provizorní oplocení.

„Jedná se o dočasný plůtek, který by měl zabránit  vyšlapávání pěšin v parku. Na revitalizaci trávníků byla poskytnuta dotace. Za současného stavu, kdy lidé chodí parkem křížem krážem a nerespektují chodníky, nám ale hrozí, že o část dotace přijdeme, nebo město vynaloží další neúměrné náklady na pěstební péči poškozeného trávníku," vysvětlila důvody Hana Nováková z odboru investic a regionálního rozvoje Městského úřadu Litvínov.

"Obracíme se proto na občany města, aby trávníky dále nesešlapali a dali zeleni šanci dorůst,“ vyzvala.

"Rozhodnutí města o instalaci provizorního plůtku padlo po konzultaci s technickým dozorem investora, odborem nakládání městského majetku a odborem životního prostředí městského úřadu," dodala Hana Nováková.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516