Nechceme ostravské kaly, zní z Litvínova. Ale jen symbolicky

24. květen 2016 | 12:52
Cementárna v Čížkovicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.czCementárna v Čížkovicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LITVÍNOV - Všichni litvínovští zastupitelé se jednomyslně shodli, že ostravské kaly na skládce Celio nechtějí. Jenže jde jen o symbolické ne. Zbylé kaly na skládce zůstají a jejich odvoz je spíše nereálný.

O žádost vyjádření litvínovské radnice požadala skládka Celio, která znovu prochází schvalovacím procesem uložení ostravských kalů na Litvínovsku. A to poté, co soud rozhodl, že původní povolení ústeckého krajského úřadu z roku 2011 určil jako neplatné.

Důvodem byl fakt, že tehdy se změna integrovaného povolení Celia odehrála v režimu tzv. nepodstatné změny, tedy bez připomínek veřejnosti. Nyní opětovný schvalovací proces probíhá už v režimu podstatné změny.

Jenže i přesto, že litvínovské zastupitelstvo skládkování kalů odmítlo, na skládce Celio zbývá z původních zhruba 100 tisíc tun jen 30 tisíc. A i ty mají být do konce roku 2017 spáleny v čížkovické cementárně na Lovosicku.

Pokud radnice, občané i ekologičtí aktivisté dají nesouhlasné stanovisko - což se předpokládá - Celio se pravděpodobně odvolá. Kaly ze Záluží ale neodveze, naopak je bude nadále vozit ke spalování do Čížkovic.

ČTĚTE: Skládkování ostravských kalů na Mostecku v Celiu je podle soudu nezákonné

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516