Nechceme ostravské kaly, zní z Litvínova. Ale jen symbolicky

24. květen 2016 | 12:52
Cementárna v Čížkovicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.czCementárna v Čížkovicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LITVÍNOV - Všichni litvínovští zastupitelé se jednomyslně shodli, že ostravské kaly na skládce Celio nechtějí. Jenže jde jen o symbolické ne. Zbylé kaly na skládce zůstají a jejich odvoz je spíše nereálný.

O žádost vyjádření litvínovské radnice požadala skládka Celio, která znovu prochází schvalovacím procesem uložení ostravských kalů na Litvínovsku. A to poté, co soud rozhodl, že původní povolení ústeckého krajského úřadu z roku 2011 určil jako neplatné.

Důvodem byl fakt, že tehdy se změna integrovaného povolení Celia odehrála v režimu tzv. nepodstatné změny, tedy bez připomínek veřejnosti. Nyní opětovný schvalovací proces probíhá už v režimu podstatné změny.

Jenže i přesto, že litvínovské zastupitelstvo skládkování kalů odmítlo, na skládce Celio zbývá z původních zhruba 100 tisíc tun jen 30 tisíc. A i ty mají být do konce roku 2017 spáleny v čížkovické cementárně na Lovosicku.

Pokud radnice, občané i ekologičtí aktivisté dají nesouhlasné stanovisko - což se předpokládá - Celio se pravděpodobně odvolá. Kaly ze Záluží ale neodveze, naopak je bude nadále vozit ke spalování do Čížkovic.

ČTĚTE: Skládkování ostravských kalů na Mostecku v Celiu je podle soudu nezákonné

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.


Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

27/4 / AKTUALITY / MOST - Most má problém se štěnicemi. Zamořeno je až 60 procent domů města, uvedl web Českého rozhlasu Sever s odkazem na MF Dnes. Ta cituje mluvčího SBD Krušnohor Petra Prokeše.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516