Nechceme ostravské kaly, zní z Litvínova. Ale jen symbolicky

24. květen 2016 | 12:52
Cementárna v Čížkovicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.czCementárna v Čížkovicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LITVÍNOV - Všichni litvínovští zastupitelé se jednomyslně shodli, že ostravské kaly na skládce Celio nechtějí. Jenže jde jen o symbolické ne. Zbylé kaly na skládce zůstají a jejich odvoz je spíše nereálný.

O žádost vyjádření litvínovské radnice požadala skládka Celio, která znovu prochází schvalovacím procesem uložení ostravských kalů na Litvínovsku. A to poté, co soud rozhodl, že původní povolení ústeckého krajského úřadu z roku 2011 určil jako neplatné.

Důvodem byl fakt, že tehdy se změna integrovaného povolení Celia odehrála v režimu tzv. nepodstatné změny, tedy bez připomínek veřejnosti. Nyní opětovný schvalovací proces probíhá už v režimu podstatné změny.

Jenže i přesto, že litvínovské zastupitelstvo skládkování kalů odmítlo, na skládce Celio zbývá z původních zhruba 100 tisíc tun jen 30 tisíc. A i ty mají být do konce roku 2017 spáleny v čížkovické cementárně na Lovosicku.

Pokud radnice, občané i ekologičtí aktivisté dají nesouhlasné stanovisko - což se předpokládá - Celio se pravděpodobně odvolá. Kaly ze Záluží ale neodveze, naopak je bude nadále vozit ke spalování do Čížkovic.

ČTĚTE: Skládkování ostravských kalů na Mostecku v Celiu je podle soudu nezákonné

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516