Na tlaky jsem zvyklý ze zahraničí, říká trenér mosteckých házenkářek Peter Dávid

4. únor 2016 | 23:14
Peter Dávid. Foto: archiv DHK Baník MostPeter Dávid. Foto: archiv DHK Baník Most

Most - Házenkářky DHK Baník Most mají ve všech soutěžích, v nichž momentálně účinkují, jen nejvyšší ambice. Plně si to uvědomuje i trenér Peter Dávid. A ve druhé polovině sezóny se proto na jaře 2016 pokusí přivést svoje svěřenkyně v česko-slovenské interlize, Českém poháru i v play off o český titul k co největším úspěchům.

K trenérské práci na špičkové úrovni patří i tlaky. Házenou nevyjímaje. Peter Dávid je však natolik zkušeným koučem, že se mu kolena netřesou. „Vím, že jsou v Mostě fanoušci namlsaní a očekávání jsou veliká. Ale na takové situace jsem zvyklý. Poznal jsem náročnost ze strany vedení klubu a tlak při působení u mužských týmů v německé bundeslize. Neskutečné napětí jsem zažil i jako trenér mužů slovenského Prešova, kde si majitel klubu stále něco vymýšlel,“ vybavil si mostecký trenér.

V severočeském týmu je ovšem také pod drobnohledem. „Jde však o únosný, konstruktivní a svým způsobem pozitivní tlak,“ srovnal předchozí angažmá se současným. „V Mostě se adaptuji a ve městě jsem objevil pár míst a restaurací, kde se dá dobře najíst a zajít na kávu. Žiju trošku staromládeneckým životem, protože rodinu mám v Německu. Jinak jsem ale v Mostě spokojen i kvůli výborným podmínkám pro házenou,“ prozradil Dávid.

Po zápase interligy v Ostravě s Porubou však netajil rozpaky. „Jeli jsme tam s jasným cílem uspět. Remíza nebyla výsledkem, jaký jsme si představovali. Bohužel jsme nezvládli závěr. Některé hráčky střídaly lepší okamžiky s horšími a obstály snad jen dvě házenkářky, což je pro tak důležitý zápas málo,“ trošku si posteskl trenér.

V průběhu března čeká na Baník Most pohárové finále právě s Porubou. „Tak daleko se ještě nedíváme. Myslet na finálovou partii je pořád předčasné. Máme postavenou strukturu tak, že se zaměřujeme na nejbližší utkání. Trénujeme sedmkrát týdně. A oproti celkům ze středu nebo dolní části tabulky můžeme snad spoléhat na nabitý kádr. Kvalita by se měla ještě projevit. Důležité je nejen udržet si kondici, ale zvládnout zápasy i hlavou, tedy po psychické stránce,“ předložil Dávid svoje vize a představy.

Pokud jde o interligu házenkářek, na tři medailové pozice aspiruje pět celků: Michalovce, Slavia Praha, Baník Most, Poruba i Partizánske.

ČTĚTE:  Bývalý reprezentant Petr Házl je v Baníku Most. Zatím se rozkoukávám, říká nový asistent

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516