Na mosteckém magistrátu je automat pro placení poplatků

14. březen 2016 | 23:35
Nový platební automat ve třetím patře mosteckého magistrátu. Foto: archiv Město MostNový platební automat ve třetím patře mosteckého magistrátu. Foto: archiv Město Most

Most - Ve třetím patře mosteckého magistrátu byl nainstalován nový automat, jehož prostřednictvím bude možné platit správní poplatky související s některými agendami odboru správních činností. Klienti úřadu jej budou moci využívat od pondělí 14. března 2016.

„Zpočátku by měl automat sloužit k zaplacení správního poplatku za evidenci vozidla, poplatky související se získáním nového řidičského oprávnění a poplatku za vydání povolení ke zvláštnímu užívání komunikace. Tyto platby lidé dosud vyřizovali v pokladně v přízemí magistrátu, což bylo časově náročné a často se zde tvořily fronty," informoval vedoucí odboru správních činností mosteckého magistrátu Jaroslav Mareš.

"Od nového systému si slibujeme úsporu času úředníků a zejména klientů, kteří jistě ocenění urychlení vyřízení jejich žádostí. Pokud se tento způsob platby osvědčí, zvážíme jeho rozšíření i na jiné agendy,“ dodal Jaroslav Mareš.

Automat bude fungovat tak, že po zvolení příslušného poplatku prostřednictvím dotykové obrazovky a případného zadání dalšího identifikačního údaje, jako je například rodné číslo nebo číslo jednací, bude klient vyzván k zaplacení.

Bude moci zaplatit v hotovosti, případně během několika dnů od spuštění nového systému i klasickou nebo bezdotykovou platební kartou. Poté obdrží potvrzení, které následně odevzdá příslušnému úředníku, jenž jeho žádost vyřizuje.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516