Mostecký primátor předal Sobotkovi časovanou bombu. Horníci jedou do Prahy stávkovat

25. červenec 2015 | 21:36
Pohled na Lom ČSA. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czPohled na Lom ČSA. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Most, Litvínov - Hornická lobby zintenzivňuje tlak na vládu, aby prolomila těžební limity na lomu ČSA. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) chce rozhodnutí ponechat až na příští vládě po roce 2020, horníkům se to nelíbí.

Maketu časované bomby předal primátor Mostu Jan Paparega (Severočeši.cz) premiérovi v pondělí (20.7.2015), když přijel na sever Čech. Předseda vlády se zúčastnil jednání Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje, po tiskové konferenci si pak vyslechl apel prvního muže Mostu, aby se vláda intenzivně zabývala hospodářskou a sociální situaci na Mostecku. Té by podle vedení města mohlo pomoci prolomení limitů a zachování hornictví v regionu.

Zatímco Most je na straně těžařů ze Severní energetické, naopak s prolomením limitů nesouhlasí vedení Litvínova a Horního Jiřetína. Právě sem přijede v úterý 28. července 2015 Jan Mládek na návštěvu.

Ještě předtím, v pondělí 27. července 2015, se do Prahy vydají horníci, kteří chtějí apelovat na účastníky jednání tripartity - tedy zástupců vlády, zaměstnavatelů a odborů.

Tripartita na pondělním jednání bude mít jedno z témat surovinovou politikou státu. Diskutovat by se mělo i o případném prolomení limitů na dolech Bílina a ČSA.

Zaměstnanci s požadavkem zachování pracovních míst v hnědouhelných lomech se sejdou před Úřadem vlády po 8.30 hodině, dopravu blokovat nechtějí.

ČTĚTE:  VIDEO: Báňská inženýrka Věra Ježková: S politiky těžaři v případě dolů Bílina a ČSA manipulují

VIDEO: Jaká je vize pro Most a Litvínov? Duel Paparega vs. Bláhová

Politolog Jan Hrubeš: Vláda se musí jasně vyjádřit, jak to myslí s Ústeckým krajem

OBRAZEM: Lom ČSA a měsíční krajina na Mostecku a Litvínovsku

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516