Mostecký primátor předal Sobotkovi časovanou bombu. Horníci jedou do Prahy stávkovat

25. červenec 2015 | 21:36
Pohled na Lom ČSA. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czPohled na Lom ČSA. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Most, Litvínov - Hornická lobby zintenzivňuje tlak na vládu, aby prolomila těžební limity na lomu ČSA. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) chce rozhodnutí ponechat až na příští vládě po roce 2020, horníkům se to nelíbí.

Maketu časované bomby předal primátor Mostu Jan Paparega (Severočeši.cz) premiérovi v pondělí (20.7.2015), když přijel na sever Čech. Předseda vlády se zúčastnil jednání Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje, po tiskové konferenci si pak vyslechl apel prvního muže Mostu, aby se vláda intenzivně zabývala hospodářskou a sociální situaci na Mostecku. Té by podle vedení města mohlo pomoci prolomení limitů a zachování hornictví v regionu.

Zatímco Most je na straně těžařů ze Severní energetické, naopak s prolomením limitů nesouhlasí vedení Litvínova a Horního Jiřetína. Právě sem přijede v úterý 28. července 2015 Jan Mládek na návštěvu.

Ještě předtím, v pondělí 27. července 2015, se do Prahy vydají horníci, kteří chtějí apelovat na účastníky jednání tripartity - tedy zástupců vlády, zaměstnavatelů a odborů.

Tripartita na pondělním jednání bude mít jedno z témat surovinovou politikou státu. Diskutovat by se mělo i o případném prolomení limitů na dolech Bílina a ČSA.

Zaměstnanci s požadavkem zachování pracovních míst v hnědouhelných lomech se sejdou před Úřadem vlády po 8.30 hodině, dopravu blokovat nechtějí.

ČTĚTE:  VIDEO: Báňská inženýrka Věra Ježková: S politiky těžaři v případě dolů Bílina a ČSA manipulují

VIDEO: Jaká je vize pro Most a Litvínov? Duel Paparega vs. Bláhová

Politolog Jan Hrubeš: Vláda se musí jasně vyjádřit, jak to myslí s Ústeckým krajem

OBRAZEM: Lom ČSA a měsíční krajina na Mostecku a Litvínovsku

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / HORNÍ JIŘETÍN - Žáci ze základní školy v Horním Jiřetíně měli netradiční výuku. Učili se o nových technologiích a obnovitelných zdrojích energie, navíc si mohli pochutnat na zmrzlině mražené mobilním solárním systémem, vyrobit peněženku z nápojového kartonu či náušnice z pivních zátek, nebo nasadit brýle s virtuální realitou a podívat se na chvíli do Arktidy.


Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516