Mostecká nemocnice není horší než ostatní, říká krajský radní Stanislav Rybák

20. duben 2015 | 13:28
Nemocnice Most. Foto: archiv MojeMostecko.czNemocnice Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Mostecká nemocnice se potýká s dlouhodobou kritikou - ať už na poskytovanou zdravotní péči či na technické vybavení přístrojů i budov. Podle krajského radního pro zdravotnictví Stanislava Rybáka (KSČM) za tento "dojem" mohou především hlasití kritici.

Hodně se mluví i o kvalitě poskytované péče. Třeba Nemocnice Most nepatří zrovna k těm, o které by se hovořilo v superlativech. Kvalita nemocnic napříč Krajskou zdravotní se liší. Jak to vnímáte?

Nemyslím si, že by kvalita zdravotní péče v Mostě byla horší než je jinde v rámci Krajské zdravotní. Problém je spíše v tom, a tak to vnímám, že spokojený pacient většinou nemá důvod někde chválit. Naopak nespokojený pacient si stěžuje, což je logické.

Před komunálními volbami v Mostě rezonovala otázka možného převodu nemocnice z kraje na město. Jak jste to vnímal?

Jako předvolební folklor. To byl výkřik do tmy. Pokud jedna strana měla takovou vizi, tak je tu druhá strana, které to patří. Možná hráli na city lidí, že by se lépe dokázali postarat o nemocnici. Avšak nemocnice v Mostě procházela rekonstrukcí z evropských dotací, Vršanská uhelná pomůže finančně přispět na rekonstrukci dětského oddělení a porodnice. Podařilo se získat finance a rekonstrukce má být v letošním roce dokončena.

Více si přečtěte v připravovaném rozhovoru na SeveročeskýDeník.cz.

ČTĚTE: Pod petici za převod mostecké nemocnice se podepsalo 7 tisíc lidí

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516