Most zahájil nový ročník DRFG Superligy malého fotbalu porážkou v Brně

5. září 2016 | 13:09
Hráči z Mostecké ligy malé kopané. Foto: archiv Aleš JanečekHráči z Mostecké ligy malé kopané. Foto: archiv Aleš Janeček

MOST - Tuto neděli ve dvě hodiny odpoledne vstoupil mostecký výběr do druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu. Rozlosování soutěže rozhodlo o tom, že hned na začátek cestoval k jednomu ze svých nejvzdálenějších soupeřů, tedy do Brna.

Po minulé sezóně, která skončila pro silné Brno nelichotivým umístěním až ve druhé polovině tabulky, došlo v jeho realizačním týmu k velkým změnám a již dopředu šly z Brna zvěsti, že je Brno na úvodní zápas mimořádně nažhaveno, což se posléze potvrdilo. Domácí nastoupili následovně - Zrzavý Lukáš, Večeřa Václav - brankáři, Cenek Čeněk, Černý Lukáš, Dobšíček Jakub, Doubravský Bohumír, Kršák Michael, Kučera Martin, Lerch Stanislav, Levčík Patrik, Míca Tomáš, Ovčačík Jan, Prokeš Tomáš, Selinger Tomáš a Zezula Tadeáš.

Most, jehož optimální sestava byla tentokrát okleštěna zdravotními, pracovními či disciplinárními důvody, vyrazil do Brna ve složení Šlégr Václav ml. "C" - brankář, Dolejška Ladislav, Karaus Tomáš, Kešner Ladislav, Koudelka Adam, Macko David, Olah Marek, Režný Tomáš "A" a Tůma František.

Ani tato sestava však nebyla nijak slabá a Most do Brna neodjížděl bez ambicí na zisk bodů. Toto jeho předsevzetí však začalo brát rychle za své. Brno, které k zápasu nominovalo téměř tři kompletní pětky, začalo hned od úvodních minut hrát ve vysokém tempu a zejména se zachytáváním jeho bleskurychlých protiútoků měli mostečtí spoustu práce.

Již ve čtvrté minutě zúročil první z těchto brejků čerstvý medailista z mistrovství Evropy, Patrik Levčík. Byl to opět tento hráč, kdo dokázal v desáté minutě zvyšovat již na 2:0 pro Brno. Po tomto gólu se Most dokázal vrátit do zápasu a díky zapojování brankáře Šlégra začal více kontrolovat obraz hry. To nakonec vedlo ke snížení na 2:1, když asistenci Adama Koudelky zužitkoval Ladislav Dolejška. V tu chvíli to začínalo vypadat, že Most již překonal únavu z úmorné cesty a že přeci jen dokáže zápas zvrátit na svou stranu.

Právě v době dalšího náporu Mostu, který chtěl vyrovnat ještě do poločasu, ale přišel další rychlý kontr domácích a gólem „do šatny“ Martina Kučery Brno odskočilo opět na dvougólový rozdíl.

Veškeré snahy Mostu o útok na první body utnula hrubá chyba hned v prvních vteřinách druhé půle, po které do prázdné brány zvyšoval na 4:1 pro domácí Tomáš Míca. Po dalších sedmi minutách to již bylo 5:1 po gólu Jakuba Dobšíčka. Pak sice dokázal za Most odpovědět hlavou František Tůma po nahrávce Ladislava Kešnera, ale ve 48. minutě to již bylo 7:2 po gólech brněnských Dobšíčka a Michaela Kršáka. Debakl nakonec z pohledu hostů dokázali před koncem ještě korigovat na přijatelnějších 7:4 David Macko a znovu František Tůma.

Tak jako po každém zápase jsme požádali o závěrečné zhodnocení mosteckého trenéra, Vojtěcha Bendu.

„Samozřejmě nešlo očekávat, že Brno bude i nadále pokračovat ve mdlých výkonech z minulé sezóny. Na to je síla jeho domácí soutěže až příliš velká. Dlouhodobě by naopak mělo patřit k hlavním favoritům ligy a já mu tímto gratuluji k vítězství. Přesto si myslím, že jsme to Brnu až příliš usnadnili svou nedisciplinovaností směrem do obrany. Vzhledem k počtu brejků a přečíslení se ještě porážka 7:4 jeví jako mírná a musíme za to poděkovat zejména brankáři Šlégrovi“ odpověděl Benda.

„I přes velké výtky, které tentokrát mám k naší obranné činnosti, ale opět musím poděkovat klukům za obětovanou neděli a za to, že i přes poměrně netradiční sestavu a únavné cestování nebyli Brnu úplně lehkým soupeřem. Soutěž je dlouhá a bezpodmínečným základem pro konečný úspěch budou zejména domácí výhry. Proto již nyní vyhlížím náš první domácí zápas 18.9. proti Blanensku“ uzavřel Benda.

Autor: Aleš Janeček

Autor: Redakce