Most v malé kopané po napínavém průběhu podlehl Praze 2:3 na penalty

5. listopad 2015 | 21:59
Z utkání malé kopané. Foto: Mostecká ligaZ utkání malé kopané. Foto: Mostecká liga

Most - Ukázkové babí léto bylo kulisou pátého kola Ligy malého fotbalu. V něm Most přivítal doma výběr Prahy. Situace v průběžné tabulce ligy byla jasná. Na hřišti 11. ZŠ Most se konal přímý střet o první místo.

O co pohodovější však bylo počasí, o to větší drama se nakonec odehrálo na hřišti. Pojďme ale postupně.

Most k utkání nastoupil v sestavě - Bíro Ondřej "C" - brankář, Kopas Zdeněk "A", Karaus Tomáš, Macko David, Macháček Michal, Polák Jakub, Popelka Vít, Pyskatý Jan, Šlégr Václav ml. a Zigmund Jiří.

Praha, která přivezla hned pět českých reprezentantů, proti Mostu postavila mužstvo ve složení - Bellada Jaroslav, Tureček Karel - brankáři, Novák Jiří, Procházka Jaroslav, Birma Tomáš, Mišák Pavel, Vaněk Jiří, Kraus Adam, Vobořil Tomáš, Mařík Stanislav, Mařík Tomáš, Petržílka Jan, Jelínek Jan a Bejda Stanislav.

Přestože nastoupila venku, platila Praha vzhledem k velikosti a síle svého svazu za mírného favorita. Most se jí však postavil bez bázně a hany a i když si nakonec Praha odvezla dva body za výhru po penaltách, musela uznat sílu mosteckého výběru.

První poločas nebyl v mosteckém podání nijak dobrý a byla to Praha, kdo byl nebezpečnější. Zejména její bleskové protiútoky představovaly neustálou hrozbu pro mosteckou branku střeženou skvělým Ondřejem Bírem. Přestože Most několikrát podržel, jednou kapituloval. V osmé minutě ho překonal Stanislav Mařík. Most až do konce půle pokračoval v matném výkonu a do kabin se tak nešlo nijak optimisticky. V šatně si však jeho hráči některé věci vyříkali a do druhého poločasu nastoupilo jiné mužstvo.

Hned ve druhé minutě Most vyrovnal gólem mosteckého debutanta, Jiřího Zigmunda, po asistenci do sestavy se vrátivšího Davida Macka. Most dále pokračoval v kontrole hry za pomoci hluboko v poli hrajícího Ondřeje Bíra. Přes občasné protiútoky Prahy to byl Most, kdo ovládal hřiště a tato převaha vyvrcholila průnikem Ondřeje Bíra, po nahrávce Michala Macháčka, téměř až k hranici pražského brankoviště, odkud Bíro vstřelil v padesáté minutě coby brankář vedoucí gól Mostu. Bíro si tak v Lize malého fotbalu udržuje, z brankářského postu, kuriózní průměr jednoho kanadského bodu na zápas.

Vedení Mostu vyburcovalo do té doby lehce matnou Prahu a ta zvýšila obrátky na maximum. Její hra na hraně absolutního rizika, kdy například mostecký Šlégr postupoval chvíli před závěrem sám na jejich brankáře, přinesla ovoce a Praha dokázala téměř zároveň se závěrečným hvizdem vyrovnat. Znovu pálil Stanislav Mařík.

Zápas tedy skončil po základní hrací době 2:2 a dle pravidel LMF následoval penaltový rozstřel. V něm za Prahu postupně proměnili Stanislav Mařík, Tomáš Vobořil, Jan Petržílka. Za Most odpovídali Michal Macháček, Jiří Zigmund, David Macko. Poté se pořadí střelců vyměnilo a začínal Most. Za něj proměnil Ondřej Bíro, za Prahu srovnal Pavel Mišák. Pak však mosteckou penaltu špatně kopnul Jakub Polák a pražský Bellada ji bez problémů zlikvidoval. Míč si poté vzal pražský Tomáš Birma a jejím proměněním získal Praze jeden bonusový bod navíc.

Most si tak připsal jeden bod a po pátém kole se s deseti body dělí s Brnem o druhou příčku v průběžné tabulce LMF o tři body za vedoucí Prahou.

Požádali jsme o zhodnocení tohoto napínavého zápasu mosteckého trenéra, Vojtěcha Bendu: „Kdyby mi někdo před zápasem proti tomuto největšímu favoritovi LMF slíbil bod, asi bych to považoval za úspěch. Nyní jsem však vzhledem k průběhu zápasu zklamán. Sahali jsme po velkém úspěchu a je velkou škodou, že jsme nedokázali naše vedení udržet ještě o minutu déle. Na druhou stranu si myslím, že až emoce opadnou, bude možné výsledek považovat za přijatelný. Jsem totiž přesvědčen, že Praha nebude ztrácet body ani na venkovních hřištích. Šlo totiž zatím jednoznačně o nejsilnějšího soupeře, s kterým jsme se v LMF utkali,“ odpověděl Benda.

„Teď před sebou máme 15. listopadu utkání proti druhému favoritovi LMF, Brnu, se kterým máme momentálně stejně bodů a půjde tak o další zajímavé měření sil, ve kterém bychom rádi uspěli“ uzavřel Benda.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.


Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

27/4 / AKTUALITY / MOST - Most má problém se štěnicemi. Zamořeno je až 60 procent domů města, uvedl web Českého rozhlasu Sever s odkazem na MF Dnes. Ta cituje mluvčího SBD Krušnohor Petra Prokeše.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516