Most stráví zimní přestávku LMF na děleném prvním místě

23. listopad 2015 | 20:38
Z utkání malé kopané. Foto: Mostecká ligaZ utkání malé kopané. Foto: Mostecká liga

Most - Předposlední listopadovou neděli odehrál výběr Mostu svůj poslední podzimní zápas v rámci celostátní Ligy malého fotbalu. Zástupcům Mostecké ligy malé kopané se podařilo navázat na svůj týden starý úspěch z hřiště Brna a opět zvítězit. Tentokrát v poměru 7:3 na hřišti posledních Pardubic.

Přestože skóre zní jednoznačně, nejednalo se alespoň v prvním poločase o nijak jednoduché utkání. Pardubice přivítaly Most od dvou hodin odpoledne na svém extrémně malém hřišti, na kterém normálně hraje své zápasy Pardubická malá kopaná v modelu 4 hráči v poli a jeden brankář.

Most nastoupil ve složení - Bíro Ondřej "C" - brankář, Kopas Zdeněk "A", Karaus Tomáš, Macháček Michal, Macko David, Onuščák Dominik, Polák Jakub, Pyskatý Jan a Režný Tomáš.

Pardubice naproti tomu postavily sestavu - Mičjan Vlastimil - brankář, Rezek Ondřej, Šmeral Petr, Münzberger Petr, Černohubý Jiří, Bydžovský Tomáš, Müller Patrik, Beran Jiří, Dušek Zdeněk, Čáň Dominik, Rosůlek Jan a Laksar Petr.

Jak již bylo uvedeno, zápas byl sehrán na velmi malém hřišti, což nahrávalo Pardubicím při eliminaci jedné z největších mosteckých zbraní, kterou jsou útočné výjezdy jejich brankáře, Ondřeje Bíra. Přesto to byl Most, kdo dokázal jít do vedení hned po půl minutě zápasu. Skóroval Jakub Polák po nahrávce Davida Macka. A měli to být nakonec zejména tito dva hráči, kdo pohřbil veškeré pardubické naděje.

Pardubice se ovšem z rychlého direktu otřepaly až nepříjemně rychle a již v páté minutě to byly ony, kdo vedl 2:1 po gólech Jiřího Berana a Patrika Müllera. Mostečtí hráči, kteří teprve před dvaceti minutami vystoupili z mikrobusu, jakoby se stále ještě rozehřívali a Pardubice byly ze začátku zápasu nebezpečnější. Postupně se ale zástupci Mostu probrali a začali přebírat otěže zápasu. V 15. minutě vyrovnal na 2:2 David Macko po autu Michala Macháčka a hned tři minuty na to přidal Macko svůj druhý zásah po přihrávce Zdeňka Kopase. Opět ovšem stačila jedna chybná nahrávka a Pardubice postupovaly ve dvou na osamoceného brankáře. Zakončoval Dominik Čáň, 3:3.

Gól, na který již Pardubice nedokázaly odpovědět, vstřelil ve dvacátéprvní minutě zápasu nádherně z prvního doteku do šibenice Jan Pyskatý po přihrávce Jakuba Poláka. Za prvních 21 minut zápasu tak padlo celkem 7 gólů a utkání, které vývojem skóre spíše připomínalo hokej, muselo přítomné diváky bavit.

Ve zbytku prvního poločasu se již nic nestalo a do šaten se tak šlo za stavu 4:3 pro Most. Poločasové přestávky využil Most k vyříkání si některých věcí a do druhého poločasu již nastoupil mnohem klidněji. Začal praktikovat svou obvyklou hru s brankářem a zápas získal zcela pod svou kontrolu. Postupně také navyšoval své vedení. Ve 42. minutě završil svůj hattrick David Macko, nahrával Jakub Polák. O šest minut později vyřešil nekompromisní střelou do té doby poněkud kostrbatý brejk Michal Macháček, opět nahrával Jakub Polák. Mostečtí David Macko a Jakub Polák si tak na půdě Pardubic připsali každý po čtyřech kanadských bodech. Deset minut před koncem pak zvýšil na konečných 7:3 pro Most Tomáš Režný.

A vyjádření mosteckého trenéra, Vojtěcha Bendy? „V prvním poločase jsme dle mého názoru zaplatili daň za náš pozdní příjezd, neboť kluci působili malátně a dělali hloupé chyby. V druhé půli to už ale byl ten tým, na který jsem zvyklý, a ke konci se kluci fotbalem již vyloženě bavili. Každopádně jim chci moc poděkovat jak za tento zápas, tak celou první polovinu sezóny LMF. Sice jsem před začátkem ligy vyhlásil útok na první polovinu tabulky, ale ani já jsem nebyl tak odvážný, abych pomýšlel na přímý boj o první místo. A podívejte se na nás teď. Zimu strávíme s Prahou v čele!“ odpověděl Benda.

Ano, Praha podlehla na hřišti Příbrami a Most ji tak se šestnácti body dorovnal na čele tabulky. Praha je před ním v tuto chvíli jen díky lepšímu skóre a v tomto pořadí oba týmy také stráví celou zimní přestávku.

A ještě rychlé ohlédnutí za statistikami mosteckého výběru. Všechny zápasy odehrál v zeleném mosteckém dresu jediný hráč, Tomáš Karaus. Kanadské bodování výběru v tuto chvíli vedou s deseti body David Macko (7+3) a Jakub Polák (5+5) a mosteckou svatyni bránili pětkrát Ondřej Bíro (průměr 3,2 obdrženého gólu na zápas) a dvakrát Václav Šlégr (3,5).

Most tak může směle vyhlížet druhou polovinu Ligy malého fotbalu, která začne na jaře.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.


Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

27/4 / AKTUALITY / MOST - Most má problém se štěnicemi. Zamořeno je až 60 procent domů města, uvedl web Českého rozhlasu Sever s odkazem na MF Dnes. Ta cituje mluvčího SBD Krušnohor Petra Prokeše.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516