Most chce stovky milionů na 2 projekty u jezera na podporu cestovního ruchu

19. leden 2016 | 00:24
Jezero Most. Foto: archiv Město MostJezero Most. Foto: archiv Město Most

Most - Na rozvoj cestovního ruchu chce získat stovky milionů korun ke dvěma projektům u jezera město Most. Oba tyto projekty navazují na výstavbu páteřní komunikace kolem jezera, která by měla být s největší pravděpodobností zahájena v roce 2016.

"Aby bylo vůbec možné uvažovat o dalším rozvoji lokality, je třeba nejprve zajistit výstavbu silničních komunikací, komunikací pro pěší a páteřních inženýrských sítí. Jelikož byly náklady na jejich vybudování odhadnuty na 343 milionů korun, rozhodli jsme se požádat o investici ze státního rozpočtu," řekl mostecký primátor Jan Paparega.

"Tento návrh byl již schválen mezirezortní komisí, premiér vlády Bohuslav Sobotka proto přislíbil jeho předložení k jednání vlády v nejbližší možné době s tím, že následně by byla ministerstvem financí vyhlášena příslušná veřejná zakázka. V prostoru mezi jezerem Most a starým Mostem by tak měly během roku 2017 vzniknout podmínky pro další rozvoj lokality," popsal mostecký primátor.

Město plánuje vybudovat oddychové pobřežní zóny pro krátkodobou rekreaci včetně pláží, stanovišť záchranné služby, kotviště lodí a plovoucích mol.

"Vyhlášení veřejné zakázky na realizaci pak ministerstvo financí plánuje na rok 2017, přičemž samotná stavba by měla být dokončena do poloviny roku 2018," konstatoval Jan Paparega.

Podle primátora je pro město prvořadým záměrem je přivedení života do dané lokality a její maximální zpřístupnění občanům města a okolních obcí.

"Tomu by měly investice ze státní pokladny ve výši přesahující 700 mil. Kč výrazně napomoci. Na přípravě projektů v lokalitě jezera Most úzce spolupracujeme se státním podnikem Palivový kombinát Ústí, který spravuje pozemky v dané lokalitě, jež jsou ve vlastnictví státu," uvedl Jan Paparega.

Jezero Most se má otevřít pro veřejnost v létě roku 2018.

ČTĚTE:  Jezero Milada mezi Ústím a Teplicemi je otevřeno. Kdy bude Mostecké jezero pro veřejnost?

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.


Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

27/4 / AKTUALITY / MOST - Most má problém se štěnicemi. Zamořeno je až 60 procent domů města, uvedl web Českého rozhlasu Sever s odkazem na MF Dnes. Ta cituje mluvčího SBD Krušnohor Petra Prokeše.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516