Most chce stovky milionů na 2 projekty u jezera na podporu cestovního ruchu

19. leden 2016 | 00:24
Jezero Most. Foto: archiv Město MostJezero Most. Foto: archiv Město Most

Most - Na rozvoj cestovního ruchu chce získat stovky milionů korun ke dvěma projektům u jezera město Most. Oba tyto projekty navazují na výstavbu páteřní komunikace kolem jezera, která by měla být s největší pravděpodobností zahájena v roce 2016.

"Aby bylo vůbec možné uvažovat o dalším rozvoji lokality, je třeba nejprve zajistit výstavbu silničních komunikací, komunikací pro pěší a páteřních inženýrských sítí. Jelikož byly náklady na jejich vybudování odhadnuty na 343 milionů korun, rozhodli jsme se požádat o investici ze státního rozpočtu," řekl mostecký primátor Jan Paparega.

"Tento návrh byl již schválen mezirezortní komisí, premiér vlády Bohuslav Sobotka proto přislíbil jeho předložení k jednání vlády v nejbližší možné době s tím, že následně by byla ministerstvem financí vyhlášena příslušná veřejná zakázka. V prostoru mezi jezerem Most a starým Mostem by tak měly během roku 2017 vzniknout podmínky pro další rozvoj lokality," popsal mostecký primátor.

Město plánuje vybudovat oddychové pobřežní zóny pro krátkodobou rekreaci včetně pláží, stanovišť záchranné služby, kotviště lodí a plovoucích mol.

"Vyhlášení veřejné zakázky na realizaci pak ministerstvo financí plánuje na rok 2017, přičemž samotná stavba by měla být dokončena do poloviny roku 2018," konstatoval Jan Paparega.

Podle primátora je pro město prvořadým záměrem je přivedení života do dané lokality a její maximální zpřístupnění občanům města a okolních obcí.

"Tomu by měly investice ze státní pokladny ve výši přesahující 700 mil. Kč výrazně napomoci. Na přípravě projektů v lokalitě jezera Most úzce spolupracujeme se státním podnikem Palivový kombinát Ústí, který spravuje pozemky v dané lokalitě, jež jsou ve vlastnictví státu," uvedl Jan Paparega.

Jezero Most se má otevřít pro veřejnost v létě roku 2018.

ČTĚTE:  Jezero Milada mezi Ústím a Teplicemi je otevřeno. Kdy bude Mostecké jezero pro veřejnost?

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516