Ministr vnitra a ministryně práce a sociálních věcí navštívili služebnu městské policie v Litvínově

7. červenec 2014 | 17:56
Ministr vnitra Milan Chovanec a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová navštívili litvínovské strážníky Foto: MěU Litvínov - oficialMinistr vnitra Milan Chovanec a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová navštívili litvínovské strážníky Foto: MěU Litvínov - oficial

Litvínov - Při své návštěvě Litvínova si ministr vnitra Milan Chovanec a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová prohlédli janovské nízkoprahové centrum Jaklík a operační středisko Městské policie Litvínov.

O návštěvě Ministr vnitra Milana Chovance a ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové Tominové informoval velitel litvínovských strážníků Zdeněk Urban.

Zajímali se o to, jak litvínovská městská policie využívá dotace na prevenci kriminality a jak spolupracuje s Úřadem práce ČR. „Spolupráci s Úřadem práce ČR mohu jen chválit. Využíváme dotace na veřejně prospěšnou práci. Jedná se právě o obsluhu kamerového systému, kterou zajišťují lidé se zdravotním hendikepem a lidé ze skupiny obtížně zaměstnavatelných osob,“ ujistil ministryni práce a sociálních věcí velitel městské policie Zdeněk Urban.

Dále se diskutovalo o možnostech dotací na asistenty prevence kriminality, kteří se v Litvínově velmi osvědčili. Oba ministři si také prohlédli krátký film z dílny městské policie, který zachycuje nepokoje v roce 2008. Ministr Milan Chovanec projevil zájem o využití filmu v rámci celorepublikové prevence kriminality.

Na půdě Městské policie Litvínov diskutoval ministr vnitra také s příslušníky Policie ČR, a to zejména o problémech, které stěžují práci policistům přímo na ulici, mimo jiné o materiálním vybavení. Ministerskou návštěvu doprovázel krajský radní pro bezpečnost Martin Klika a starosta města Milan Šťovíček, doplnil Urban.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516