Ministr vnitra a ministryně práce a sociálních věcí navštívili služebnu městské policie v Litvínově

7. červenec 2014 | 17:56
Ministr vnitra Milan Chovanec a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová navštívili litvínovské strážníky Foto: MěU Litvínov - oficialMinistr vnitra Milan Chovanec a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová navštívili litvínovské strážníky Foto: MěU Litvínov - oficial

Litvínov - Při své návštěvě Litvínova si ministr vnitra Milan Chovanec a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová prohlédli janovské nízkoprahové centrum Jaklík a operační středisko Městské policie Litvínov.

O návštěvě Ministr vnitra Milana Chovance a ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové Tominové informoval velitel litvínovských strážníků Zdeněk Urban.

Zajímali se o to, jak litvínovská městská policie využívá dotace na prevenci kriminality a jak spolupracuje s Úřadem práce ČR. „Spolupráci s Úřadem práce ČR mohu jen chválit. Využíváme dotace na veřejně prospěšnou práci. Jedná se právě o obsluhu kamerového systému, kterou zajišťují lidé se zdravotním hendikepem a lidé ze skupiny obtížně zaměstnavatelných osob,“ ujistil ministryni práce a sociálních věcí velitel městské policie Zdeněk Urban.

Dále se diskutovalo o možnostech dotací na asistenty prevence kriminality, kteří se v Litvínově velmi osvědčili. Oba ministři si také prohlédli krátký film z dílny městské policie, který zachycuje nepokoje v roce 2008. Ministr Milan Chovanec projevil zájem o využití filmu v rámci celorepublikové prevence kriminality.

Na půdě Městské policie Litvínov diskutoval ministr vnitra také s příslušníky Policie ČR, a to zejména o problémech, které stěžují práci policistům přímo na ulici, mimo jiné o materiálním vybavení. Ministerskou návštěvu doprovázel krajský radní pro bezpečnost Martin Klika a starosta města Milan Šťovíček, doplnil Urban.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516