Lukáš Horák se dočkal první výhry v extralize. Je to zážitek, líčil gólman

6. prosinec 2014 | 23:19
Lukáš Horák. Foto: archiv MojeMostecko.czLukáš Horák. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov - Když nemůže jít do branky v hokejové extralize jasná litvínovská jednička na tomto postu Pavel Francouz, dojde řada na gólmana číslo dvě. A tím je 21letý Lukáš Horák. Byť v předešlých třech zápasech, do nichž nastoupil, nechytal špatně, nedočkal se vítězství. O to víc toužil po úspěchu v utkání s Karlovými Vary. A povedlo se. Litvínov i Horákovou zásluhou vyhrál 4:2.

Je první extraligová výhra zážitkem?, směřovaly dotazy na mladého brankáře. „Samozřejmě.  Přece jen mi vítězství v osobní statistice chybělo a chtěl jsem, aby přišlo co nejdříve. Kluci mě po zápase pochválili, trenér brankářů Zdeněk Orct mě také pochválil. Jsem za to rád,“ líčil Lukáš Horák. Ocenil i spolupráci s týmem.

„Celé mužstvo mi pomohlo,“ liboval si. I přes výhru prožil i složitější herní okamžiky. „Dostal jsem jeden asi laciný gól. Myslel jsem si, že vystřelený puk půjde na lapačku, ale byla tam teč našeho obránce a kotouč prošel mezi nohy. Vyčítal jsem si to,“ přiznal mladý gólman.

Přítomnost zatím ne příliš zkušeného brankáře na ledě vnímal i litvínovský obránce Karel Kubát. „Snažili jsme se hodně bránit, abychom se taky nějakým způsobem podíleli na jeho vítězném zápase,“ pravil bek na adresu gólmana. Kubátovi utkání střelecky vyšlo.

„V přesilovkách, které nacvičujeme, jsme dali dva góly. Mně se to také podařilo. Ale byly chvíle, kdy jsme se nemohli prosadit. Bez střelby to ale nejde,“ přemítal obránce, který nechyběl ani v jediném ze sedmadvaceti odehraných zápasů Litvínova v extralize.

ČTĚTE:  Hokejový Litvínov by mohl hrát pod širým nebem. Se Spartou v Teplicích

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516